banner87
17 Eylül 2019 Salı

DOKTOR İSRAFI ÖNLENECEK

İl Sağlık müdürü açıklamalarda bulundu

29 Kasım 2017 Çarşamba 07:13
Bu haber 773 kez okundu
 DOKTOR İSRAFI ÖNLENECEK
Haberici -->

İl Sağlık Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, sağlıkta eski sisteme dönüşümün söz konusu olmadığını yapılan bazı değişikliklerle sağlık hizmetlerinin hızlı bir şekilde sunulmasına fırsat verileceğini belirtti. Benli, daha önce yönetici sayısı çokluğuna işaret ederek, yönetici olan doktor sayısının azalmasıyla doktor israfının azalacağına işaret etti.

Sağlık Bakanlığı Teşkilat Yasası'nın değişmesinin ardından Kayseri İl Sağlık Müdürlüğü görevine atanan Yrd. Doç. Dr. Ali Ramazan Benli, önceki sağlık müdürü Dr. İsmail Kılıç ile birlikte ilk basın toplantısını düzenleyerek, basın mensuplarıyla da tanıştı. Toplantıda konuşan Benli, basının desteğinin kendileri için itici bir güç olacağını söyledi. 
Kendisinin Kayserili olduğunu ifade eden Yrd. Doç. Dr. Benli, kentte göreve başladığından dolayı çok mutlu olduğunu ifade ederek, “Benden önce şehrimizde sağlık alanında çalışmış ve emeği geçmiş başta il sağlık müdürlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarına teşekkür ederim. Sağlığım bütün kademelerinde hizmet etmiş bir hekim olarak Kayseri'yi yeni bir anlayışla hep birlikte bir adım daha ileri götürmenin mücadelesini vereceğiz" diye konuştu.

“Bu bir bayrak yarışı ve bu makamlar bizlere emanettir” diyen Yrd. Doç. Dr. Benli, “Halkımızın sağlık ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak, ilimizin sağlık sorunlarını çözmek için mesai mefhumu gözetmeksizin çalışacağız. Odağında insan olan her bireyi kendi ailemizden bir birey olarak gören anlayışla en iyi hizmeti vermek için ekibimizle birlikte en yüksek gayreti sergileyeceğiz. Amacımız, sağlık müdürlüğü yapmak değil, ekibin başında ekiple birlikte çalışarak Kayseri'yi sağlık açısından en iyi yerlere taşımanın gayretini sarf etmektir. Biz burada öncelikle mevcut pozisyonun fotoğrafını çekeceğiz. Fotoğrafı çektikten sonra neler yapabiliriz, nasıl bir vizyon geliştirebiliriz bunları değerlendireceğiz. Çalışmak benim en büyük şiarımdır. Çok çalışarak, mevcut sorunların hepsi çözülür. Çözülmez diye bir şey yok” dedi.

Yrd. Doç. Dr. Benli, sağlıkta eski sisteme dönüldüğü yönündeki söylemlerin doğru olmadığını, illerin nüfus müdürlüklerine göre yapılanmalar olduğunu, yönetici sayısının fazla olması nedeniyle ortaya çıkan doktor israfının sona erdiğini dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Benli, “İllerin nüfusuna göre görevlendirmeler olacak. Kayseri için şuan yapılacak görevlendirme il sağlık müdürlüğü bünyesi altında 4 başkanlık olacak. Bunların ikişer tane başkan yardımcısı görev alacak. Kayseri için düşünülen görevlendirme 12 kişilik ekip olacak. İstanbul gibi büyük bir nüfusa sahip kentimiz de başkanlık sayısı 28. Bu nüfus ve görevlendirme dikkate alındığında illerde görev alacakların sayısı bellidir” şeklinde konuştu. 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV