banner153
15 Temmuz 2020 Çarşamba

DOLU EKİLİ ARAZİLERE ZARAR VERDİ

Felahiye ilçesi Kuruhüyük ve İsabey Mahallelerini etkisi altına alan ve büyüklüğü yer yer fındık kadar olan dolu yağışı bölgede bulunan ekili alanlara büyük zarar verdi.

04 Haziran 2020 Perşembe 17:08
Bu haber 337 kez okundu
DOLU EKİLİ ARAZİLERE ZARAR VERDİ
Haberici -->

Felahiye ilçesi Kuruhüyük ve İsabey Mahallelerini etkisi altına alan ve büyüklüğü yer yer fındık kadar olan dolu yağışı  bölgede bulunan ekili alanlara büyük zarar verdi.

Dolu yağışından zarar gören çiftçilerin arazilerini yerinde gören Tarım ve Orman İl Müdürü Mustafa Şahin, Felâhiye İlçe müdürlüğümüz personelleri ile birlikte yaptıkları incelemelerde, “Özellikle sapa kalkma döneminde olan buğday, arpa ekilişi olan alanlarda hasar oluştuğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışmalarda hasar gören alan buğdayda toplam 7.500 da arazide yüzde 40, arpada 2.000 da alanda yüzde 45, şekerpancarı 400 da alanda yüzde 15 ve nohut 900 da alanda yüzde 15 hasar oluşmuştur. Hasar ile ilgili Afet İhbar Formu ilçe personelimiz tarafından tanzim edilerek İl Müdürlüğümüze gönderilmiştir. Yapılan tespitler Bakanlığımıza sunulacak olup zarar gören çiftçilerimize geçmiş olsun, Bakanlığımız her şekilde çiftçilerimizin yanındadır” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV