banner87
26 Mart 2019 Salı

DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ BAKAN ATTI

2 bloklu 200 konut ile 10 dükkanın temeli düzenlenen törenle atıldı.

02 Nisan 2018 Pazartesi 07:44
Bu haber 399 kez okundu
DÖNÜŞÜMÜN TEMELİNİ BAKAN ATTI
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, kentsel dönüşüm projesi kapsamında Kazım Karabekir Mahallesinde başlatılan çalışma için 2 bloklu 200 konut ile 10 dükkanın temeli düzenlenen törenle atıldı. Töreme Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’de katıldı.

Kentsel dönüşüm konutların temel atma törenine Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Kayseri Valisi Süleyman Kamçı, Kayseri Milletvekili Hülya Atcı Nergiz, Kayseri Milletvekili  Sami Dedeoğlu, Kayseri Milletvekili İsmail Tamer  Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık,İlçe Belediye Başkanları, AK Parti İl ve İlçe Başkanları, Melikgazi Belediye Meclis Üyeleri, Mesleki Oda ve Dernek Başkanları, Belediye Birim Müdürleri ile muhtarlar ve çok sayıda semt halkı iştirak etti.

Törende konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, semt halkının ve kentsel dönüşüm istediklerini ve bu projeye sahip çıktıklarını yine birçok ev sahibinin gecekondularını kendilerinin yıktığını hatırlattı. Büyükkılıç, “Bugün Kazım Karabekir semtinde 2 bloktan oluşan 200 dairenin temelini atıyoruz. TÜİK verilerine göre emlak değeri açısından en çok alım satım yapılan 10. İlçe olarak tespit edilmiştir. Bu çalışmalarımızın en büyük göstergesidir. Şimdiye kadar 5686 daire inşa ettik. Kazım Karabekir Mahallesi bu kentsel dönüşüm ile sosyal, ekonomik ve toplumsal değişime uğrayacaktır. Belediye 2017 yılında 23 ihalede 42 bloktan oluşan toplam 1905 daire ve 43 dükkanın yapım işini ihale ettik. Kentsel dönüşüm için yeni binalar yapıyoruz. Semt pazaryeri ile Çok amaçlı parklar yapıyoruz. Yani Kazım Karabekir artık eski Kazım Karabekir Mahallesi değildir. Hayırlı olsun! Burada olduğu gibi hizmetler zincirini tamamlayarak, her hafta bir tesisimizi bölge halkının hizmetine sunuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, konuşmasında kentsel dönüşümün önemini vurgulayarak yapılan bu çalışmalar ile mahallenin adeta yeniden yenilenmiş olarak inşa edildiğini ve sonuçlarının ekonomik, sosyal, toplumsal, çevresel gibi birçok konuyu kapsadığını kaydetti.

Vali Süleyman Kamçı ise Kayseri Belediyelerinin geleceğe yatırım yaptığını belediye yatırımların özel sektör yatırımlarını hem teşvik ettiğini hem de örnek olduğunu belirtti.

Bakan Mehmet Özhaseki’nin konuşmasının ardından kentsel dönüşümde ilk harç konuldu. Temel atma töreninin sonunda ise vatandaşlara aşure ikramında bulunuldu.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV