banner153
01 Aralık 2020 Salı

DOSYALARDAN NELER ÇIKACAK

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, yeni kurulacak partiler olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti’den istifa eden ve çalışmalara başladığını duyuran 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ali Babacan ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na ait bazı özel dosyaları açacağını dair ifadeler kullandı. Bu dosyalardan nelerin çıkacağı da merak edilmeye başlandı.

27 Ağustos 2019 Salı 09:44
Bu haber 367 kez okundu
DOSYALARDAN NELER ÇIKACAK
Haberici -->
Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, yeni kurulacak partiler olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kurucusu olduğu AK Parti’den istifa eden ve çalışmalara başladığını duyuran 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ali Babacan ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’na ait bazı özel dosyaları açacağını dair ifadeler kullandı.  Bu dosyalardan nelerin çıkacağı da merak edilmeye başlandı.

Hürriyet Gazetesi Yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin kuruluş yıl dönümünde verdiği mesajları değerlendirdi. Selvi, "Erdoğan bazı ilişkileri deşifre edecek. Şimdiye kadar hep onlar konuştu ama Erdoğan henüz konuşmadı derken bunu kastediyordum" diyerek yeni döneme ilişkin şifreleri açıkladı. Selvi ‘nin yazısında şunları söyledi:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin kuruluş yıldönümünde dört önemli mesaj verdi. Birinci mesajı, AK Parti’ye yönelikti. Hatta partililerin kulağına küpe olması geren altın kıymetinde bir değerlendirmeydi. Erdoğan, “AK Parti ancak kendisi gibi olmaktan çıktığında misyonunu kaybeder. Tıpkı bu çatının altından ayrılanlar gibi milletle irtibatını kaybederek yolunu şaşırdığı gün AK Parti’nin de vadesi dolmuş demektir” dedi. Muhafazakâr kesimde bir süredir “AK Parti fabrika ayarlarına geri dönmeli” tartışması yaşanıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise bu tartışmayı bir adım ileriye taşıdı. Erdoğan aslında bir boy aynası koydu. Erdoğan’ın ikinci mesajının adresi ise yeni parti kurma çalışmaları yürüten Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’na yönelikti. Erdoğan, “Hafıza kayıtlarımızın içinde olanları da vakti geldiğinde milletimizle paylaşacağımızı şimdiden burada söylüyorum. Bu kayıtların içerisinde çok şeyler var. Kim kimdir, bunları milletimizin bilmesi lazım. Bilmesi lazım ki yanlış istikamette gitmesin” dedi. Bu mesajın satır aralarının iyi okunması gerekiyor. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Erdoğan’ın uzun süre kader birliği ettiği isimler. Belli ki Erdoğan bazı özel dosyaları açacak, bazı ilişkileri deşifre edecek. Şimdiye kadar hep onlar konuştu ama Erdoğan henüz konuşmadı derken bunu kastediyordum. Bu başlığı kapatmadan önce sadece şunu söyleyeyim, önümüzdeki dönemde Erdoğan’ın tek gündemi kurulacak olan yeni partiler olacak.” 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV