banner87
21 Mart 2019 Perşembe

DÖVİZ COŞTU, VATANDAŞ KOŞTU

Biranda yükselen dövizle birlikte Kazancılar içerisinde bulunan döviz bürolarının önünde kalabalıklar oluştu. Gurbetçiler Euro bozdururken, döviz cinsinden borcu olanlarda oradaydı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 07:17
Bu haber 1427 kez okundu
DÖVİZ COŞTU, VATANDAŞ KOŞTU
Haberici -->
Birkaç gündür dövizde yaşanan artış dün sabah adeta tavan yaptı. Biranda yükselen dövizle birlikte Kazancılar içerisinde bulunan döviz bürolarının önünde kalabalıklar oluştu. Gurbetçiler Euro bozdururken, döviz cinsinden borcu olanlarda oradaydı.

Son günlerde dövizde yaşanan hareketlilik Euro ve Dolar cinsinden borcu olanları ciddi anlamda sıkıntıya düşürdü. Dün sabah saatlerinde ise aniden fırlayan döviz fiyatları, bu sıkıntıyı iyice katladı. Dolar 6 lirayı, Euro’da 7 lirayı görürken, kentte birçok vatandaş döviz bürosuna akın etti.

Döviz bürolarında kalabalık oluşturan insanların çoğunluğu gurbetçilerden oluşuyordu. Gurbetçiler, tatil için geldikleri memleketlerinde düğün ve benzeri harcamaların yanı sıra alış veriş için Euro bozduruyordu. Diğer kalabalık grup ise, döviz cinsinden borcu olanlardı. Kimileri buldukları Türk Lirası ile döviz alarak borcunu kapatmaya çalışırken, kuyumcularda da altın borcundan dolayı akın edenlerin çoğunlukta olduğu görüldü. Adeta dövizdeki hareketlilik, coşma döviz bürolarına vatandaşın akın etmesine neden oldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV