banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

DURMAYACAĞIZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Seçimlere rahat girilsin, yeni işler yapılmasın diye yeni temeller atılmaz ama biz durmuyoruz. Durmayacağız” dedi.

08 Ağustos 2018 Çarşamba 09:47
Bu haber 287 kez okundu
DURMAYACAĞIZ
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, seçim kaygısıyla değil memleket kaygısıyla iş yaptıklarını belirterek, “Seçimlere rahat girilsin, yeni işler yapılmasın diye yeni temeller atılmaz ama biz durmuyoruz. Durmayacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yapı Kontrol Daire Başkanlığı’nın 310 milyon liralık yatırımları görsel brifing düzenledi. Gazetecilerle yatırımları inceleyen Başkan Mustafa Çelik,  zor şartları mazeret görmeden en yoğun şekilde çalışma yaptıklarını söyledi.  

14 YERE KAMU BİNASI YAPTIK

Çelik,  “Göreve başlayalı 3.5 sene oldu. Benim söylediğim hangi konjektörde nasıl çalıştığımızı sizler biliyorsunuz. Zor şartlar altında ama hiçbir zaman bunları mazeret olarak görmeden en iyisini en yoğun bir şekilde yapmaya çalıştık. Tüm ilçelerimizde kadın gençlik merkezleri, sosyal yaşam merkezleri yaptık. 16 ilçemizin 16sında da 18 ayrı sosyal yaşam merkezini dönemimiz içinde yapıp bitirdik. Sadece kendimize bina yapmadık, kamuya da binalar yapıyoruz. Birçok belediye birçok şehirde belediyenin işlerini bile kamuya yüklerken Kayseri kamuya da binalar yapıyor.  Biz 14 yere kamu binası yaptık. 6 tane okul yaptık. Orman Bölge Müdürlüğü’ne bina yaptık. Emniyet Müdürlüğümüz için iki tane bina yapıyoruz. Spor Bakanlığımıza bir protokol ile yaptığımız güneş eğitim kamp merkezi binasını yaptık. Amatör spor kulüpleri için bir bina yaptık. Karayolları için yaptığımız bir protokol ile bina yaptık.  Dolayısı ile 14 ayrı kamu binasında bu 3.5 sene içerisinde yapmış oluyoruz” diye konuştu.

TÜRKİYE’DE BİR İLK OLAN MİNİ TERMİNALLER

Çelik, sözlerine şöyle devam etti:

“Engelsiz çocuk evi yaptık. Küçük bir yapı ama benim için büyük anlam taşıyan bir yapı. Belediyemizin yanında merkez kütüphanesi, Kiçikapı’daki Meryem Ana Kilisesi’nin restorasyonu bitmek üzere. Arkasından eşya tanzimi başlayacak. Büyükşehir Meslek Akademisi yaptık. Kalenin restorasyonu işine başladık. Kalenin içinin bitirdik ve Kültür Bakanlığı’nın müzeyi taşımasını bekliyoruz. Biz ayrıca kalenin restorasyonunu yaptık. Bu yapıların içerisinde beklide daha güçlü olan Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi oldu. Türkiye’de yine bir ilk olan 6 tane mini terminaller yapıyoruz. Bunlar 3.5 seneye sığdırdığımız işler. Belli bir adette ve büyük işler yapıldığı zaman başarı addedilir. Ama biz misli misli fazlasıyla yaptık. Tabi öncelikle hükümetimizin, bakanlıklarımızın desteği ile buradaki ekibimizin gücü ile yapabilmeyi rabbim bize nasip etti. Ortalı biraz toparlansın, seçimlere rahat girilsin, yeni işler yapılmasın diye yeni temeller atılmaz ama biz durmuyoruz. Tabii bunlarla kalmıyoruz. Önümüzdeki günlerde Talas’ta Türkiye’nin en büyük engelsiz yaşam merkezinin temellerini atacağız. Yine üniversitemiz, Talas Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesiyle yapacağımız protokolle üniversitesinin içerisindeki Türkiye’nin en büyük kampus kütüphanesinin temellerini atacağız. Durmayacağız. Engelsiz yaşam merkezinin yanında kanserli hastaların son evrelerini huzur içinde geçirmelerini sağlayacakları bir yapıyı da biz yapacağız. İncesu’da bir kütüphanenin yapımına başladık.”

SEÇİM KAYGISIYLA DEĞİL

Seçim kaygısıyla değil memleket kaygısıyla yapılacak işler olacağını belirten Çelik, Bunları seçim kaygısı ile değil iş kaygısı ile memleket kaygısı ile yapacağımız işler olacak. Bunların temellerini seçimden önce atmış olacağız. Bunlar sadece bizim yapı işleri daire başkanlığımızın yaptığı işler. KASKİ ayrı çalışıyor. Alt yapı kuruluşumuz yüzlerce yerde çalışıyor. Kırsal hizmetlerden tarımsal hizmetlerimiz çok farklı noktalarda ilçelerimize yatırım götürüyor. Fen işleri daire başkanlığımız ulaşım ağırlıklı olmak üzere onlarca yerde devasa projeler yapıyor. Bütün bunların hepsi bizim yapıp bitirmeye çalıştığımız işler” dedi.

Mustafa Çelik, sırasıyla mini terminal, meslek akademisini Talas sosyal yaşam merkezini gezdirirken,  Hulusi Akar Bulvarı çalışmalarındaki son kalan evi de kendisi yıktı. Engelsiz Çocuk Evi’ni de ziyaret eden Mustafa Çelik, daha sonra belediyenin yaptığı Selimiye Polis Merkezi Amirliği’ni gezdi. Ardından hayırsever Mehmet İlgü tarafından yaptırılan  ilköğretim okulunu da ziyaret eden Çelik, Sahabiye Kentsel Dönüşüm yerini de inceledi. Daha sonra Emirgan Cafe’deki yöresel yemekleri de tanıttı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV