banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

DURSUN ATAŞ: TARIM VE HAYVANCILIK CAN ÇEKİŞİYOR

İYİ Parti Milletvekili Adayı Dursun Ataş, tarım ve hayvancılık şehri olarak bilinen Kayseri ve ilçelerinde çiftçinin perişan olduğunu söyledi.

09 Haziran 2018 Cumartesi 11:14
Bu haber 398 kez okundu
DURSUN ATAŞ: TARIM VE HAYVANCILIK CAN ÇEKİŞİYOR
Haberici -->
İYİ Parti Milletvekili Adayı Dursun Ataş, tarım ve hayvancılık şehri olarak bilinen Kayseri ve ilçelerinde çiftçinin perişan olduğunu söyledi. Tarım ve hayvancılığın can çekiştiğini söyleyen Ataş, “İYİ Parti ile birlikte çiftçimizin, besicimizin yüzü gülecektir” dedi.

İYİ Partili Dursun Ataş ve milletvekili adayları ile il teşkilatı 24 Haziran seçim çalışmalarında ilçe ziyaretlerine ağırlık verdi. İlçelerde halkla buluşmaya büyük önem gösteren İYİ Parti Milletvekili Adayı Dursun Ataş, önce halkı dinliyor.

İlçelerde tarım ve hayvancılığa dayalı yaşam standartlarının yanlış politikalar yüzünden bitmeye başladığını aktaran Dursun Ataş, “İlçe insanlarımızın sıkıntılarını biliyorduk. Onların ne tür sorun yaşadıklarını görüyorduk. Ama son bir yıl içinde yaşananların ilçe halkımızı iyice perişan ettiğini, ekonomik anlamda ciddi bir bunalıma girdiğini gördük. Çünkü çiftçimiz ürettiği üründen sağladığı gelir, maliyetlerini karşılamıyor. Ürettiği süt, peynir beslediği ineklerin masraflarına yetmiyor. Et üretimi için ahırında hayvanları olan insanlarımız, satış yaptığında eline geçen paranın tamamını borca veriyor. Birçok insanımız, gerek tarımsal alanda gerekse hayvancılıkta üretimini ya azaltmış yada borç yüzünden bırakmak zorunda kalmış. Ciddi anlamda bunalım ve sıkıntı içinde olan insanlarımıza biran önce devlet desteği gerekiyor. Onların bu şekilde ayağa kalkarak ülke insanımızın ihtiyacı olan tahıl, süt, et gibi ürünleri üretmesi gerekiyor. Buna ihtiyacımız var. Hükümetin yanlış politikaları yüzünden et, süt, saman ithal eder olduk. Bunlarda çiftçimize en son vurulan balyoz darbesi oldu. Genel Başkanımız Meral Akşener ile yola çıkan İYİ insanlar, çiftçimizin, emeklimizin, her kesimden insanımızın sorunlarını biliyor. Bunun çözümleri vardır. Bunu yapacak İYİ Parti kadrolarıdır. Bunu fark eden insanlarımız, parti politikalarımızı da anlattıktan sonra var olan desteklerini daha da pekiştiriyor olmaları bizi mutlu etti. İnsanlarımız dişim için yola çıktı” diye konuştu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV