banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

DÜŞMANLARA GIPTA ETTİRECEK İŞLER YAPTIK

Bakan Mehmet Özhaseki açıklama yaptı

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:23
Bu haber 791 kez okundu
DÜŞMANLARA GIPTA ETTİRECEK İŞLER YAPTIK
Haberici -->

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İller Bankası’nın 84. Kuruluş yıl dönümü nedeniyle verilen iftara katıldı. Burada konuşan Bakan Özhaseki, “Düşmanlara gıpta ettirecek işler yaptık” dedi.

İller Bankası yönetici ve çalışanlarıyla iftar programında bir araya gelen Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye’nin gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. İftar programına katılan İller Bankası’nın eski yöneticileriyle de bir sohbet gerçekleştiren Bakan Özhaseki, Türkiye’nin geride kalan dönemlerde, zor günler geçirdiğini kaydetti. Özellikle son 15 yılda verilen mücadeleye değinen Özhaseki, “Düşmanlara gıpta ettirecek kadar büyük işler yaptık” dedi. Türkiye’nin ekonomik yönden “düzlüğe” çıktığını da söyleyen Bakan Özhaseki, “Sağlık, eğitim, ekonomi gibi birçok alanda iyileştirmeler oldu. Bizim iftihar meselelerimiz, Türkiye’yi istemeyen bazı ülkeler için de durmadan Türkiye’ye karşı oyun ve tezgah kurmaları için de bir sebep oldu adeta. Geçtiğimiz bir yıl içindeki mücadeleye bakarsanız ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız” diye konuştu.

“BERABER OLUP ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

Geçtiğimiz bir yıl içinde yaşanılanlara da açıklamalarında değinen Bakan Özhaseki, terör örgütlerine karşı verilen mücadeleye dikkat çekti. Özhaseki, verilen mücadelede “birlik içinde olmanın” önemli olduğunu belirterek, “Bir yıl içinde 4 büyük olay yaşadık. FETÖ gibi bir belayla karşılaştık. 40 yıl boyunca içimizde saklı olarak riyakar vaziyette faaliyetlerini sürdürmüşler. Hiçbir örgütün yapmaya cesaret edemeyeceği şekilde vahşileştiler. Hamdolsun bu örgüt bir daha belini doğrultamayacak. Bu FETÖ’cülerin sakladıkları mağaraları şimdi bulup vuruyoruz. Bu PKK belası toprağa gömülecek, bir daha da ayağa kalkamayacak. Kazdıkları çukurlara hepsini gömdük. Geçtiğimiz yıl bu mücadeleleri verdik. Hassas olduğumuz noktalardan biri de din konusu. DEAŞ denilen bir örgüt hiçbir felsefi, itikadi temeli olmadan uydurulmuş bir örgüt. Tüm emperyalist ülkeler de bunu bahane ederek koşup Suriye’ye geldi. Nasıl bir örgütse sırf Müslümanlara eziyet ediyor. Hamdolsun bu belayla da savaştık ülkemiz için tehdit olmaktan çıkardık. Tüm bunlar yetmezmiş gibi referandum dönemi yaklaşırken tüm batılı ülkelerin Türkiye’yi ekonomik yönden boğmak istedikleri, yerle bir etmek istedikleri bir projeyle karşı karşıya kaldık. Türkiye’de bulunan yabancı ortaklı şirketlere, İstanbul’a, Türkiye’ye gitmeyin, toplantılarınızı orada yapmayın dediler. Biz bunun da altından kalktık, şimdi işlerimiz iyiye gidiyor. Bir olup, beraber olup çok çalışacağız” ifadelerini kullandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV