banner87
18 Haziran 2019 Salı

DÜŞÜNÜLEN AK PARTİ MHP İTTİFAKI

AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı’nın Kayseri ayağı netleşmeye başladı gibi. İddialara göre ittifakta AK Parti 3 ilçede aday çıkartmayarak, MHP’yi destekleyecek. 12 İlçede ise MHP aday çıkarmayarak AK Parti’nin adayını desteklemesi bekleniyor.

12 Aralık 2018 Çarşamba 10:21
Bu haber 1256 kez okundu
DÜŞÜNÜLEN AK PARTİ MHP İTTİFAKI
Haberici -->
AK Parti ile MHP arasındaki Cumhur İttifakı’nın Kayseri ayağı netleşmeye başladı gibi. İddialara göre ittifakta AK Parti 3 ilçede aday çıkartmayarak, MHP’yi destekleyecek. 12 İlçede ise MHP aday çıkarmayarak AK Parti’nin adayını desteklemesi bekleniyor. Talas’ta ise belirsizlik hakim. Talas’ın MHP’ye verilmemesi durumunda MHP tabanın bu duruma tepki gösterebileceği konuşuluyor.

AK Parti ve MHP arasındaki ittifakta AK Parti’nin Pınarbaşı, Özvatan ve  Sarız aday çıkarmayarak, MHP’nin adayını destekleyeceği ifade ediliyor. 2014 seçimlerinde Pınarbaşı ilçesini MHP kazanmış ancak daha sonra dönemin belediye başkanı Dursun Ataş İYİ Parti’ye geçmişti. MHP,  kurucu lider merhum Alparslan Türkeş’in baba ocağı olan Pınarbaşı’yı yeniden saflarına katmak istiyor. Bunun içinde sıkı bir çalışma yürütüyor. AK Parti, Pınarbaşı İlçesi’nden aday çıkarmayarak, MHP’nin kazanması sağlamayı hedefliyor.  MHP’nin bir diğer belediyesi ise Özvatan. Özvatan’da yeniden birinci parti olmak istiyor. AK Parti burada da aday çıkarmamayı düşünüyor.

İttifak görüşmelerindeki yansıyan bilgilere göre AK Parti, MHP’yi CHP’nin kalesi olarak bilinen Sarız’da da destekleme kararı aldı. AK Parti, CHP’li belediye başkanı tarafından yönetilen Sarız’dan aday çıkarmama ve MHP’nin aday destekleyeceği belirtiliyor. Uzun dönemdir CHP tarafından yönetilen Sarız’da MHP’nin kazanıp kazanmayacağı da merak ediliyor.

BÜYÜKŞEHİR VE 11 İLÇEDE AK PARTİ Mİ DESTEKLENECEK?

Ak Parti’nin ittifak çerçevesinde 3 ilçede aday çıkarmayarak, MHP destekleme kararı aldığı konuşulurken, diğer taraftan da MHP’nin ise Büyükşehir başta olmak üzere 12 ilçede aday çıkarmayarak, AK Parti ile hareket edebileceği ifade ediliyor. MHP’nin Kocasinan, Melikgazi, Hacılar, İncesu, Develi, Yahyalı, Yeşilhisar, Sarıoğlan, Felahiye, Bünyan, Akkışla ve Tomarza’dan aday çıkarmayarak, Ak Parti’yi destekleyebileceği kaydediliyor. 

TALAS BELİRSİZLİĞİ

AK Parti ile MHP arasında Talas ilçesi konusunda belirsizlik yaşandığı da konuşuluyor. MHP’nin kalesi olan ve ülkücülerin yoğun olduğu Talas’’ın MHP’ye bırakılma beklentisi var. Talas’ın MHP’ye verilmemesi durumunda metropolden MHP’nin aday çıkarmayacağı için MHP tabanının İYİ Parti’ye kayabileceği görüşü hakim. MHP’nin aday çıkarmaması durumunda partililerin tepki gösterip İYİ Parti’nin adayına oy verebileceği konuşuluyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV