banner87
25 Mart 2019 Pazartesi

DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi İstiklal Marşının kabulünün 97. yılını düzenlediği programla kutladı.

13 Mart 2018 Salı 07:00
Bu haber 391 kez okundu
DUYGU DOLU ANLAR YAŞANDI
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi İstiklal Marşının kabulünün 97. yılını düzenlediği programla kutladı. Programa katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisince düzenlenen İstiklal Marşı Güzel Okuma Yarışmasında zaman zaman duygu dolu anların yaşandığı program, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, başkan yardımcıları öğretmenler ,öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı ve program, Saygı duruşu ile İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Günün anlam önemini belirten konuşmalardan sonra beş öğrenci tarafından ezbere istiklal marşı okudular. Duygulu anların yaşandığı ve seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı bu anlarda istiklal Marşını okuyan Döndü Esra Karabulut’u seyirciler coşku ile alkışladılar.

Başkan Memduh Büyükkılıç, emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak, “Bugün önemli bir gün. İstiklal Marşımızın ve onu yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un toplumumuz ve tarihimiz açısından son derece önemli bir yeri vardır. İstiklal Marşımız İstiklal Mücadelemizde toplumu kenetleyen birleştirici bir görev üstlenmiştir. Bu vesileyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u bir kez daha minnet ve hayırla yad ediyorum” dedi.

Melikgazi Belediyesi çocuk meclisi öğrencileri tarafından  beş şube içerisinde yapılan yarışmalarda şubelerde birinci olan öğrenciler arasından yapılan İstiklalmarşını güzel okuma yarışması yapıldı. Yarışmada Döndü Esra Karabulut birinci (Belsin sosyal tesisleri), Mehmet Emin Yalçın ikinci (Yeniköy Sosyal tesisleri) ve Ravza Gül Göksu üçüncü (FedakarGülderen Sosyal tesisleri) oldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV