banner87
18 Şubat 2019 Pazartesi

ECZACILIKTA ÖNLÜK GİYME TÖRENİ

“Eczacılık Bayramı” etkinlikleri kapsamında “Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.

10 Mayıs 2018 Perşembe 07:29
Bu haber 379 kez okundu
ECZACILIKTA ÖNLÜK GİYME TÖRENİ
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Eczacılık Fakültesi tarafından “Eczacılık Bayramı” etkinlikleri kapsamında “Önlük Giyme Töreni” düzenlendi.

İletişim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe; Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Narin, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Akdağ, Kayseri Eczacı Odası Genel Sekreteri Uğur Nuri Akın’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci ve aileleri katıldı. Törenin açılış konuşmasını Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Narin yaptı.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında eczacılığın kutsal bir meslek olduğunu söyledi. Rektör Güven, “İlaç sanayide ülkemiz için stratejik ve dışa bağımlı olduğumuz bir alan. Herhangi bir savaş veya olumsuzluk durumunda kendi ilaçlarınız kendiniz üretemezseniz çok büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Bu nedenle de ülkemiz stratejik alan olarak belirledi ilaç üretimini ve bu alanda da çalışacak insanlara ihtiyacımız var. İnşallah sizler genç bilim insanları olarak okulunuzu bitirdiğinizde uzmanlık eğitimleriniz sırasında inşallah bu bilgileri alarak, ülkemizin gelecekteki ilaç moleküllerinin ve üreteceği ilaçların ana kaynağı sizler olacaksınız” dedi.

Konuşmaların ardından öğrencilere, öğretim üyeleri tarafından önlükleri giydirildi.

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV