banner87
24 Nisan 2019 Çarşamba

EĞİTİMCİLERDE ALO 147 SEVİNCİ

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, bakanla ilgili açıklama yaptı

25 Temmuz 2018 Çarşamba 08:02
Bu haber 332 kez okundu
EĞİTİMCİLERDE ALO 147 SEVİNCİ
Haberici -->

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, “Öğretmenlere uygulanmak istenen performans sisteminin Sayın Bakan Ziya Selçuk tarafından uygulanmayacağının açıklanması haklı itirazımızın tescili anlamına gelmektedir” dedi. Kalkan, bakanın Alo 147 öğretmen şikayet hattının kaldırılacağını açıklamasının da olumlu karşılandığını ifade etti.

Sendika Başkanı Aydın Kalkan açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Eğitim camiası itibarını istiyordu, öğretmenler veli, öğrenci arasında sıkıştırılmıştı, görevi gereği işini ciddi yapan meslektaşlarımız asılsız şikâyetlerle ve gereksiz soruşturmalarla meşgul edilmekteydi. Milli Eğitim Bakanımız Prof. Dr. Ziya Selçuk performans sisteminin işlevselliğine inanmıyorum, o yüzden performans sistemini uygulamayacağız açıklamasını yapmıştır. Eğitim Bir Sen olarak Performans uygulamasının iptal edilmesi için Kayseri’de 13 bin, Türkiye genelinde 500 Bin imza topladık. Gelinen noktada yanlış bir uygulamadan dönülmüştür, Sanın Bakan Ziya Selçuk’a teşekkür ediyoruz.”

“KALDIRILMASI OLUMLU BİR ADIM”

Aydın Kalkan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ALO 147 Öğretmen şikâyet hattını kapatacağıyla ilgili açıklamalarıyla ilgili, eğitimcilerin sadece bu iki uygulamadan ve yapılan açıklamalardan çok mutlu olduklarını berterek, “Eğitimciler veli, öğrenci şiddeti ile baş edemez olmuştu. Velilerin keyfi olarak eğitimcileri oturdukları yerden ALO 147 Şikâyet hattına şikâyet ediyorlardı. Keyfi Şikâyetlerin önü alınamaz olmuştu. Alınan karar sağduyunun göstergesi olmuştur. Bu karar eğitimcilerin kırılan kalplerini kazanma anlamında iyi bir başlangıç olmuştur. Öğretmen işini yapmak istemektedir, işinin gereği öğrencileri eğitmek, terbiye etmek, kötü alışkanlıklardan uzak tutmak durumundadır. Fakat son yıllarda öğretmenler, şikâyet ediliriz korkusuyla okullarda yaşanan olumsuzluklara müdahale etmez olmuştur. Yeni uygulama eğitimcilerin moral ve motivasyonunu üst seviyeye çıkarmıştır” diye konuştu.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, eğitim alanında Başkanlık sisteminden devrim niteliğinde uygulamalar beklediklerini söyledi.

 

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV