banner87
19 Mart 2019 Salı

EĞİTİMCİLERDEN MÜLAKAT İSYANI

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan açıklama yaptı

31 Mart 2018 Cumartesi 06:48
Bu haber 451 kez okundu
EĞİTİMCİLERDEN MÜLAKAT İSYANI
Haberici -->

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 No’lu Şube Başkanı Aydın Kalkan, okul müdürleriyle istişare çalışmaları kapsamında yaptığı açıklamada, okul müdürlerinin 4 yılda bir mülakata alınmasının motivasyonu düşürdüğünü ve eğitim sisteminde kesintiye neden olduğunu söyledi.

Bu şekilde bir kurum kültürünün oluşmadığını belirten Başkan Kalkan, “Bir idarecinin bir kurumu tanıması bir yıl alıyor, okul kültürünü oluşturması, personeli motive etmesi, orta vadeli projeler yapması, idarecilik disiplinini tesis etmesi bir süreç istemektedir. 4 yıl sonra mülakata girecek olan, kurumda devam edip etmeyeceği belli olmayan, hatta idareciliğinin devam edip etmeyeceği belirsiz olan bir yönetici sağlıklı karar alabilir mi?” diye konuştu.

“MÜDÜRLER TAHSİLDARLIK YAPMAK İSTEMİYOR”

Söz konusu uygulama ile okul müdürlerinin adeta emanetçi konumuna getirildiğini kaydeden Başkan Kalkan, okullardaki ekonomi yönetimiyle alakalı da ciddi sıkıntılar olduğunu dile getirdi.

Başkan Kalkan, sözlerini şöyle tamamladı:

“Milli Eğitim Bakanlığı her eğitim öğretim yılında basın aracılığı ile vatandaştan aidat alınmaması gerektiğini, aidat alan idarecilerin cezalandırılacağı açılmamaları yapmaktadır. Okul müdürleri tahsildarlık yapmak istememektedir. Hem velilerden aidat toplamayın yoksa cezalandırırım deniyor hem de okul müdürleri çocukların temizlik için kullanacağı temizlik maddelerini, okulun ihtiyaçlarını eksiksiz karşılayın deniyor. Böyle bir ekonomi bilimi sadece bizim okullarımızda uygulanmaktadır. Bu sorunun önüne geçmek için her okul ihtiyaçlarıyla, personel giderleriyle, bakım ve onarım giderleriyle ciddi bütçelerle yönetilmektedir. Okul müdürlerini velilerle ve öğrencilerle karşı karşıya getirmemek için okullara öğrenci başı bütçe uygulamasına derhal geçilmelidir. Müdürler tahsildarlık yapmak istemiyorlar.”

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV