banner153
02 Temmuz 2020 Perşembe

EĞİTİMCİLERDEN TEPKİ

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, kuruluşlarının 28. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “Eğitimin geleceğinin konuşulduğu toplantıda, eğitim sendikalarının çağırılmaması şık değil” dedi.

15 Şubat 2020 Cumartesi 08:28
Bu haber 642 kez okundu
EĞİTİMCİLERDEN TEPKİ
Haberici -->

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, kuruluşlarının 28. yıldönümü nedeniyle yaptığı basın açıklamasında, “Eğitimin geleceğinin konuşulduğu toplantıda, eğitim sendikalarının çağırılmaması şık değil” dedi.

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanlığı Toplantı Salonunda gerçekleştirilen basın açıklamasına Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, yönetim kurulu ve üyeler katıldı.

Kalkan, Türkiye genelinde 450 bin üye ile en büyük sendika olduklarını söyleyerek, “Eğitim-Bir-Sen, vesayetin esas, hürriyetin tali, yasağın esas, yasanın lüks, yoksulluğun esas, yolsuzluğun sıradan, açlığın esas, tokluğun ayrıcalık, hak ihlalinin esas, hak aramanın gereksiz sayıldığı eski Türkiye’nin zor yıllarında, medeniyet değerlerimizin ruhuna uygun ve Anadolu irfanıyla bezeli bir anlayışla eğitimci, şair ve yazar Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından 14 Şubat 1992’de, eğitim çalışanlarının haklarının ve çalışma şartlarının iyileştirilmesi, yasakların kaldırılması, özgürlük alanlarının genişletilmesi amacıyla kurulmuştur. Birlerle başlayan sendikal yürüyüşümüz, hakka ve haklılığa dayanan gücüyle 2011’de zirveye çıkarak eğitim çalışanlarının genel yetkili sendikası, bugün ise Türkiye genelinde 450 bin Kayseri'de 9 bin 500 üyesiyle Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum örgütü olmuştur. Başarılarla dolu geçmişi, umut verici gelecek vizyonuyla Eğitim-Bir-Sen, kuruluş ilkeleri doğrultusunda 28 yıldır hak, emek ve özgürlük mücadelesini, birlik ve kardeşlik yolculuğunu sürdürmektedir” dedi.

Eğitim-Bir-Sen’in, Türkiye’nin her demokratik kazanımında emeği olduğunu söyleyen Kalkan, “Eğitim-Bir-Sen, alışılagelmiş sendikacılıktan bambaşka bir tarzla, sorunun değil, çözümün parçası olan bir tutumu hayata geçirmiş; söylemleri, eylemleri, duyarlılığı, sorumlu davranışı, araştırmacılığı, çözüm önerileriyle tam manasıyla hizmet, kültür, çözüm odaklı sendikacılığın merkezi, eğitim çalışanlarının güçlü sesi, kazanımların adresi olmuştur” ifadelerini kullandı.

Aydın Kalkan, Kayseri'ye gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından düzenlenen toplantıya, eğitim sendikalarının çağırılmamasının şık olmadığını söyleyerek, sözlerini şu şekilde noktaladı:

“Okullarımıza yapılacak tasarım atölyeleri için Erciyes Anadolu Holdinge ve hayırsever insanlarımıza, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığımıza ve Kayseri valiliğimize Teşekkür ediyoruz. Kayseri'de hayırseverlerimiz eğitime destek oluyor fakat bu durum şehrimizin kamu kaynaklarından alacağı destekler için bir dezavantaja dönüşmemelidir. Merkezi bütçeden daha fazla eğitim yatırımı beklediğimizi ifade etmek istiyoruz. Eğitimin geleceğinin konuşulacağı programa hiçbir Eğitim sendikasının davet edilmemesi eğitimin birinci paydaşı olan öğretmenlerin devre dışı bırakılması anlamına gelmektedir. Eğitimin geleceği sadece yeni binalar yapmak olmadığına göre sendikaların davet edilmesi ve dinlenmesi gerekiyordu. Sayın Bakan'a Meslek kanunun akıbetini, Şiddetle ilgili alınan önlemleri gibi soruları soracaktık.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV