banner153
02 Haziran 2020 Salı

EKMEĞE SAYGI BİZİM ŞİARIMIZDIR

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy Lisesinde okula yeni başlayan öğrencilere simit atılması sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Bu tepki çeken görüntülerin hemen ardından İlçemizin Sindelhöyük Mahallesinde bir ilkokul öğrencisinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

16 Eylül 2019 Pazartesi 09:31
Bu haber 222 kez okundu
EKMEĞE SAYGI BİZİM ŞİARIMIZDIR
Haberici -->
Geçtiğimiz günlerde İstanbul Kadıköy Lisesinde okula yeni başlayan öğrencilere simit atılması sosyal medyada büyük tepki çekmişti. Bu tepki çeken görüntülerin hemen ardından İlçemizin Sindelhöyük Mahallesinde bir ilkokul öğrencisinin güvenlik kameralarına yansıyan görüntüleri izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde markete bir kız çocuğu geldiği ve poşete koymaya çalıştığı ekmeği düşürdüğü görüldü. Daha sonra ekmeği hızla yerden alan küçük kız, ekmeği üç kere öperek alnına götürdükten sonra poşete koydu. Görüntüleri izledikten sonra çok etkilenip duygulandığını belirten Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar “Kadıköy Lisesinin kınadığımız simit atma töreninin ardından ilçemizden bir yavrunun nimete saygısı ve şükrü umutsuz olmamamız gerektiğini bizlere bir kez daha hatırlattı. Ekmeği kutsal gören, o yere düştüğünde üç kere öpüp alnına koyduktan sonra onu yüksekçe bir yere koyan medeniyetin çocukları olarak kızımızın bu davranışından, onunla aynı şehri paylaşmaktan ve onlara hizmet etmekten iftihar ettim. Ekmeğe saygı bizim şiarımz, bizi biz yapan değerlerimizdendir. Kendisini yetiştiren aileye de çok teşekkür ediyorum. Rabbim böylesi yavrularımızın sayısını artırsın, bizlere, nimete ve tüm mukaddesatına saygılı nesiller ihsan etsin” açıklamalarında bulundu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV
banner157