banner167
banner165
27 Ocak 2021 Çarşamba

EKONOMİ ÇARKLARI YORULDU

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, pandemiyle birlikte ticarette yaşanan sıkıntıları dile getirdi.

26 Kasım 2020 Perşembe 07:20
Bu haber 224 kez okundu
EKONOMİ ÇARKLARI YORULDU
Haberici -->

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, pandemiyle birlikte ticarette yaşanan sıkıntıları dile getirdi. Gülsoy, “Güven ve istikrar içinde erken seçimin konuşulmadığı, salgından etkilenen perakende ticaretini ve sabit gelirlileri rahatlatacak adımlar atılması gerekir. Artık hem sağlık çalışanları, hem de diğer kamu görevlileri bu mücadelede emin olun yoruldu. Ekonominin çarkları da yoruldu” dedi.

KTO Kasım ayı Meclis Toplantısı, korona virüs salgını tedbirleri kapsamında, video konferans yöntemiyle dijital ortamda gerçekleştirildi. KTO Başkanı Gülsoy, “Türkiye döviz, faiz ve enflasyon politikalarına yönelik yeni strateji geliştiriyor. Bu politikaların merkezini güven ve istikrar oluşturmalı. Güven ve istikrar içinde erken seçimin konuşulmadığı, salgından etkilenen perakende ticaretini ve sabit gelirlileri rahatlatacak adımlar atılması gerekir" dedi.

VİRÜSLE YAŞAMAK ZORUNDA KALACAĞIZ

Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, konuşmasına COVİD-19 pandemisinde gelinen son noktaya değinerek başladı. Virüsün 11 aydır dünyayı, 8 aydır da ülkemizi tehdit ettiğini hatırlatan Başkan Gülsoy, “Covid -19 adlı bu virüse yakalanırken hayatını kaybedenlerin sayısı bir milyon 400 bini geçti. Öyle anlaşılıyor ki, test çalışmalarında son aşamaya gelindiğini gördüğümüz aşı bulununcaya kadar, biz virüsle yaşamak zorunda kalacağız" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI VE EKONOMİ ÇARKLARI YORULDU

Pandemide vaka sayılarının Nisan-Mayıs ayından çok daha kötü seviyelere ulaştığını ifade eden Başkan Gülsoy, “Ülkemizin ve şehrimizin sağlam bir sağlık altyapısı var da, virüsle mücadeleyi sürdürüyoruz. Ancak, hem sağlık çalışanları, hem de diğer kamu görevlileri bu mücadelede emin olun yoruldu. Ekonominin çarkları da yoruldu. Hükümet bu çarkların üretim odaklı dönmesini arzu ettiği için bazı kararları daha katı almıyor. Bizlerde üretimin devam etmesi adına işyerlerimizde ve şahıs olarak uyarıları dikkate almalıyız" diye konuştu.

SEÇİM LAFINI DUYMAK İSTEMİYORUZ

İstikrarlı bir büyümeyi yakalayabilmemiz için ‘seçim’ sözcüğünü ağzımıza almamamız gerektiğine vurgu yapan Başkan Ömer Gülsoy, “Türkiye, Türk Milleti seçimlerden yoruldu. Biz bazı muhalefet partisi liderlerinin söylediği gibi, erken seçim filan istemiyoruz. Yatırımı, istihdamı, üretimi teşvik edecek güven ve istikrar ortamının en kısa sürede oluşturulmasını istiyoruz. Bu noktada sorumluluk elbette iktidarda olmakla birlikte, muhalefetin de yapıcı bir yaklaşımla sürece katkı vermesini bekliyoruz.. Günü gelince sandık milletin önüne gelir ve halkımız sağduyusu ile oyunu kullanır. O’nun için biz iş dünyası olarak en az iki yıl daha seçim lafını duymak istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV