banner87
21 Mayıs 2019 Salı

EKONOMİYE DE KATKI SAĞLAYACAK

Başkan Memduh Büyükkılıç bilgi verdi

23 Eylül 2017 Cumartesi 08:53
Bu haber 596 kez okundu
EKONOMİYE DE KATKI SAĞLAYACAK
Haberici -->

Taha Carım Bulvarında incelemelerde bulunan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, bulvarın 4. Etap yol çalışmasının da tamamlandığını şu anda çevre düzenleme çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bu yol ile trafiğinin nefes alacağını ve sadece ulaşımda değil ekonomiye ve sosyal yaşama da katkı sağlayacağını ifade etti.

7 mahalleyi kapsayan ve Taha Carım bulvarının aslında bir ekonomi olduğunu çünkü çok yönlü bir gelişmeye katkı sağlayacağını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesi olarak Taha Carım Bulvarı 4. etap halinde inşa edildi. Çünkü 7 mahalleyi kapsayan toplam 5 km bir yol çalışması yaptık. Öncelikle kamulaştırma ile yüksek gerilim hattını alta aldık. Bu bölgede yol ile trafik akışı daha etkin, verimli ve güvenli hale getirildiği gibi bölgenin planlı yapılanmasına, modern çok katlı binaların inşaatına, dolayısı ile ekonomiye ve sosyal yaşamın değişmesine ve gelişmesine katkı sağlayacaktır.  Taha Carım Bulvarı; Kazım Karabekir Mahallesi Toros Caddesi ile Esentepe Mahallesi Girne Şehitler Caddesini birbirine bağlamıştır. Dolayısı ile ilçenin batı bölümünde daha kestirme bir yoldan ulaşımını sağlayacaktır. Dolayısı ile diğer yolların yükünü hafifletecektir. Ancak tek isteğimiz bu yolda da aşırı hız yapılmaması ve kurallara uyulmasıdır” dedi.

Yol çalışması sırasında Telekom, KCETAŞ, Kayserigaz, KASKİ gibi alt yapı kuruluşları ile ortak çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, Taha Carım Bulvarının Melikgazi ilçesi olarak değil Kayseri şehri olarak trafikte büyük bir rahatlama ve güvenli ulaşım sağlanacağını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV