banner87
17 Eylül 2019 Salı

EKONOMİYE DÖNÜLSÜN

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, İstanbul seçimlerinin bir an önce sonuçlanmasını isteyerek, “Hükümetimiz ve TBMM öncelikli gündemimiz olan ekonomi ve dış politikaya dönsün” dedi.

30 Mayıs 2019 Perşembe 03:31
Bu haber 208 kez okundu
EKONOMİYE DÖNÜLSÜN
Haberici -->
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy, İstanbul seçimlerinin bir an önce sonuçlanmasını isteyerek, “Hükümetimiz ve TBMM öncelikli gündemimiz olan ekonomi ve dış politikaya dönsün” dedi.

KTO Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış’ın katılımıyla gerçekleştirildi. Oda Konferans Salonu’nda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülerek oylandı.

Dilek ve temenniler bölümünde açıklamalarda bulunan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasına giren üyeleri tebrik ederek, "Ülkemiz için dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yıl dönümünde, TOBB öncülüğünde, TEPAV işbirliği ile belirlenen Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında Form Demir ve Çelik Endüstri İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.,Biletal İç ve Dış Ticaret A.Ş., Netform Yapı İnşaat Müşavirlik Dış Ticaret LTD. ŞTİ. olmak üzere 3 üyemiz yer almıştır. Bu şirketlerimizi kutlar, başarılarının devamını dilerim. Darısı diğer üyelerimize. Ayrıca bugün İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) ‘Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasının 2018 yılı sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre 14’i üyemiz olmak üzere toplamda 18 firmamız listeye adını yazdırdı. Tüm zor şartlara, dünya ile rekabet ederek ülke ekonomimize katkı sunmaya çalışan sanayicilerimizi, iş insanlarımızı, şirket yöneticilerini ve çalışanlarını bir kez daha kutluyor ve tebrik ediyorum" diye konuştu.

Azim ve kararlılıkla ekonomideki durağanlığın aşılacağını belirten Başkan Gülsoy, "Dilerim İstanbul seçimleri de düşük tansiyonla bir an önce sonuçlansın ve hükümetimiz ve TBMM öncelikli gündemimiz olan ekonomi ve dış politikaya dönsün. Bin yıldır vatanımız olan bu topraklara yönelik hesaplar hiç bitmedi. Dün farklı gerekçelerle karşımıza çıkan hasımlarımız, bugün de o bildik metotların dışında adeta bir ‘ekonomik savaş’ sürdürmektedir. 1974 Kıbrıs Barış Harekatı’nda müttefikimiz dediklerimizin uyguladıkları ambargoları gördük. Yakın tarihte parasını vererek aldığımız silah ve mühimmatı terörle mücadelede kullanmamıza karşı çıkanları unutmadık, 15 Temmuz gibi alçak bir girişim karşısında sus-pus olanların gerçek yüzlerini bu millet bir daha gördü. Askeri metotlarla, içimizdeki bazı maşalarını terörize ederek, sığ ırkçı yaklaşımları ile bu milletle baş edemeyeceğini anlayanlar, bir süredir de döviz kurları ve kısmi ekonomik oyunlarla akıllarınca bizi istedikleri hizaya getirmeye çalışıyorlar" ifadelerini kullandı.

Daha sonra kürsüye gelen ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, üniversite ve çalışmalar hakkında KTO üyelerine bilgiler verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV