banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

EL BABLI ÇOCUKLAR BAYRAMDA GÜLECEK

Yardım konvoyu gönderildi

22 Haziran 2017 Perşembe 03:52
Bu haber 858 kez okundu
EL BABLI ÇOCUKLAR BAYRAMDA GÜLECEK
Haberici -->

Türkiye Diyanet Vakfı ve İl Müftülüğü tarafından düzenlenen yardım kampanyası kapsamında toplanan ve içerisinde çocuk paketlerinin de bulunduğu 4 tır yardım malzemesi, El Bab’a gönderildi. 
Talas Paraşüt İniş Alanı’nda düzenlenen uğurlama programına, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, İl Müftüsü Şahin Güven ve vatandaşlar katıldı. Burada bir açıklama İl Müftüsü Şahin Güven, “Kayseri’mizden bu 4 tır ile birlikte 15 ay içerisinde 248 tır yardımı göndermiş bulunuyoruz. Bu akşam göndermiş olduğumuz 4 tırın içerisinde, bayrama girecek olan El Bab’taki çocuklarımıza bayram hediyesi gönderiyoruz. İçerisinde bisküvi, gofret, çikolata ve oyuncakların yer aldığı bir çocuk paketi oluşturduk. İnşallah oradaki çocuklarımızın özellikle yetimlerin yüzünü güldürebilirsek mutlu olacağız. Bundan dolayı Kayserili hayırseverlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Programa katılan Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu ise, “Müftülüğümüzün ve hayırseverlerimizin organize ettiği El Bab’a yardım tırını uğurluyoruz. Talas’tan 20’nin üzerine tır gönderdik. Halep’e de ilk defa Türkiye ilk defa un yardımı düzenlemiştik. Şimdide çocukları sevindirmek için bayramlık hediyeler, oyuncaklar, kıyafetler ve yiyecekler gönderiliyor. Tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Allah, Müslümanlara sıkıntılı günler yaşatmasın. Şuanda Müslümanların üzerine oynanan bir oyun var. Bu oyunu hep birlikte bozmalıyız. Dün Mısır’dı, önce Irak’tı şimdi ise Suriye’de oyunlar oynanıyor. Yarın nere olacağı belli değil ama Müslümanlar ile ilgili kötü bir planın yapıldığı gerçektir. Bizde hem Kayseri hem de Talas olarak onların planlarını bozmak ve kardeşlerimize destek olmak için bu tür kampanyalar düzenliyoruz ve katılıyoruz” diye konuştu.
Konuşmaların ardından dua edildi ve yardım malzemelerini taşıyan tırlar El Bab’a uğurlandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV