banner167
02 Ağustos 2021 Pazartesi

ELEKTRİK ABONESİ 708 BİNE ULAŞTI

Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ) Genel Müdürü Hidayet Atasoy, “Haziran ayı itibariyle kurulu gücümüz 2.442 MVA, abone sayımız 708 bin 42’ye, bölgemizde dağıtıma sunulan enerji ise 1.095.875.164 kWh’ya ulaştı”

27 Eylül 2018 Perşembe 06:37
Bu haber 622 kez okundu
ELEKTRİK ABONESİ 708 BİNE ULAŞTI
Haberici -->
Kayseri ve Civarı Elektrik Türk Anonim Şirketi (KCETAŞ) Genel Müdürü Hidayet Atasoy, “Haziran ayı itibariyle kurulu gücümüz 2.442 MVA, abone sayımız 708 bin 42’ye, bölgemizde dağıtıma sunulan enerji ise 1.095.875.164 kWh’ya ulaştı”

Şirketin son dönemlerde göze çarpan hizmetlerini ve 2019 hedeflerini bizlerle paylaşan KCETAŞ Genel Müdürü Dr. Hidayet Atasoy, önceliklerinin, tüketicilere kaliteli ve sürekli enerji sağlayarak arz güvenliğini temin etmek olduğunu ifade etti.

Genel Müdür Atasoy, kalkınmanın ve medeniyetin en önemli göstergelerinden biri olan elektrik sektörünün, Türkiye’nin gelişimine ve büyümesine paralel olarak son yüzyılda önemli bir yol kat ettiğini belirtti. Türkiye’nin ilk imtiyazlı özel elektrik dağıtım şirketi olan KCETAŞ’ın da sektörün yaşadığı bu hızlı dönüşümde yerini aldığını ve yatırımlarıyla, teknolojik alt yapısıyla ve hizmet anlayışıyla elektrik sektörünün en önemli aktörlerinden biri haline geldiğini söyledi.

Atasoy, içinde bulunduğumuz yılda da, daha önceki yıllarda olduğu gibi yatırımlara da yaşanan artışa paralel olarak KCETAŞ’ın kurulu gücünün ve abone sayısının arttığı bir yıl olduğuna dikkat çekti. Atasoy, “Haziran ayı itibariyle kurulu gücümüz 2.442 MVA, abone sayımız 708 bin 42’ye, bölgemizde dağıtıma sunulan enerji ise 1.095.875.164 kWh’ya ulaştı. Şirketimiz bunu sağlarken gerek yaptığı yatırımlar ve teknik donanımı, gerekse kayıp kaçağı düşürme anlamında da Türkiye ortalamasının üzerindedir. 2018 yılında yatırımlarımız, bir önceki yıla göre yüzde 30 artış göstererek 213 milyona yaklaşmıştır. 2019 yılı hedefimiz ise bu rakamları çok daha ileri seviyelere çıkararak bir kez daha sektörün öncüleri arasında yer almaktır.” dedi.

Bilişim ve teknoloji sektöründe son 10 yılda yaşanan hızlı gelişmeler ve endüstri 4.0’ın elektrik dağıtım sektöründe de etkilerini göstermeye başladığını ifade eden Atasoy, bugün gelinen noktada tüketicilere hızlı ve kaliteli hizmetin verilebilmesinin anahtarı, saha ekipmanlarının sayısallaştırılması, akıllandırılması ve uzaktan yönetilebilir olmasından geçtiğini, bu sayede özellikle saha operasyonlarında Şirketlerin ciddi anlamda zamandan ve iş gücünden tasarruf ederek hızlı aksiyonlar ve çözümler üretebildiğini ifade etti.

DİJİTAL DÖNÜŞÜME HIZLI ADAPTE OLUYORUZ

Bilişim ve teknoloji sektöründe son 10 yılda yaşanan hızlı gelişime de değinen Atasoy, bugün gelinen noktada hızlı ve kaliteli hizmetin ve interaktif kanallardan erişimin yolunun dijital dönüşümden geçtiğini vurguladı. Bu konuda KCETAŞ’ın tüketicilerine tüm interaktif kanallar üzerinden hizmet sunduğunu ifade etti. Bu hizmetler arasında statik bir web sitesi yerine interaktif her türlü veriye hızlı erişim sağlayan web sitesi, Şirket çalışmalarının SMS ve e-posta ortamında tüketicilere iletimi, mobil uygulama ve 7/24 hizmet veren Çağrı Merkezinin yer aldığını vurguladı. Bu hizmetlerin tüketiciler tarafında memnuniyet oluşturduğunu, gerek kendi yaptırdıkları anketler gerekse Bakanlığın yaptırmış olduğu anketlerde açık şekilde ortaya çıktığını ifade etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV