banner87
15 Ekim 2019 Salı

ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER GELİYOR

Başkan Mustafa Çelik açıklama yaptı

30 Kasım 2017 Perşembe 07:17
Bu haber 905 kez okundu
 ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER GELİYOR
Haberici -->

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Şehir Hastanesinin 2018 yılı başında açılması düşünülerek Bekir Yıldız Bulvarı’nda çalışacak 25 metrelik raylı sistem büyüklüğünde elektrikli araç ihalesine çıkacaklarını ifade etti. Başkan Çelik, “Burada üçüncü bir toplu taşım hattı gerçekleşecek. Elektrikli otobüsler bataryalı oldukları için kataner hattı çekilmeden çalışacak” şeklinde konuştu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl ve İlçe Teşkilatları ile bir araya geldi. Teşkilat mensuplarına Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarını anlatan Başkan Çelik, gece gündüz çalışarak hizmet ettiklerini belirtti ve ortaya çıkan eserlerden dolayı belediyelerle övünülebileceğini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden, il yönetim kurulu üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile Kocasinan ve Melikgazi ilçe yöneticilerini Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yatırımlarla ilgili bilgilendirdi.

Yaptıkları her işin takdir edildiğini ve vatandaşlarını beğenisini aldıklarını vurgulayan Başkan Çelik, “2017 yılında değeri 1 milyon ve üzeri olan 400’den fazla ihale yaptık. Küçük ihaleleri ve doğrudan teminleri saymıyorum. Şu an 700’den fazla noktada şantiyemiz var. Bunlardan dolayı piyasaya verdiğimiz para 1 milyar TL’yi geçti” dedi.

Konuşmasında ulaşım yatırımlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler veren Başkan Çelik, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ve Kocasinan Bulvarı’ndaki katlı kavşaklara yaz trafiğinin çok yoğun olması nedeniyle yaz mevsimi sonunda başladıklarını söyledi. İnşaatların bitiş süresinin 2018 yılı Haziran ayı olarak görüldüğünü ifade eden Başkan Çelik, “Ancak biz daha önce tamamlayacağız. Fuzuli’deki katlı kavşağın üzerini açtık. Melikgazi Belediyesi önündeki katlı kavşağın üzerini de 15-20 güne açarız. Böylece Kızılırmak Caddesi’nden trafik akışını sağlarız. Ocak içi olmasa da şubat’ın başında Melikgazi ve Fuzuli’yi açmış oluruz. Melikgazi Katlı Kavşağı’nın devamında Gültepe Bulvarı girişinde iki adet at nalı şeklinde alt geçit planlamıştık; ancak 40 adet büyük çınar gidiyordu. İhalesini yapmış olmamıza rağmen projeyi değiştirerek çınarları kurtardık. Buradaki alt geçitlerin bitiş süresi 2018’in sonu; ama yaz aylarının başında bitireceğiz. Bunlar bitince Kartal Kavşağı’ndan Doğumevi’ne kadar olan aksı ışıksız ve kesintisiz hale getireceğiz” dedi.

“25 METRELİK ELEKTRİKLİ OTOBÜSLER ALACAĞIZ”

Kocasinan Bulvarı ve Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı’na yapılacak katlı kavşaklarla ilgili de bilgi veren Başkan Mustafa Çelik, yeni açılacak yollar ve raylı sistem hatları konusunda da açıklamalarda bulundu. Kuzey-Güney aksındaki raylı sistem hattı için Anayurt’tan Furkan Doğan Yurdu’na kadar olan bölümüne ocak-şubat gibi başlayacaklarını ifade eden Başkan Mustafa Çelik, Şehir Hastanesi’nin ulaşımı için buldukları formüle de değindi. Hastanenin 2018 yılı başında açılması düşünülerek Bekir Yıldız Bulvarı’nda çalışacak 25 metrelik raylı sistem büyüklüğünde elektrikli araç ihalesine çıkacaklarını ifade eden Başkan Çelik, “Burada üçüncü bir toplu taşım hattı gerçekleşecek. Elektrikli otobüsler bataryalı oldukları için kataner hattı çekilmeden çalışacak” şeklinde konuştu.

Başkan, mini cep terminalleri, Keykubat Şehir Parkı başta olmak üzere yeni yeşil alanlar, Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi, 5 yıldızlı sosyal yaşam merkezleri, spor tesisleri, eğitim projeleri, kütüphaneler, emniyet müdürlüğüne yapılan hizmet binaları, ilçelere yapılan yatırımlar, Beydeğirmeni Besi Bölgesi gibi çalışmaları hakkında da bilgi verdi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV