banner87
19 Mart 2019 Salı

ELMALI BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

Elmalı robotik yarışmalarında dereceye giren başarılı öğrencileri makamında kabul etti.

28 Mart 2018 Çarşamba 07:06
Bu haber 367 kez okundu
ELMALI BAŞARILI ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
Haberici -->
İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı robotik yarışmalarında dereceye giren başarılı öğrencileri makamında kabul etti.

Ziyarete İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Sezai Çamdalı, Osman Malkoçoğlu, Kayseri Bahçeşehir Koleji Kampüs Müdürü Mehmet Duran Öznaçar,  Müdür Yardımcısı Ahmet Oba, Kayseri Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi Müdürü Kasım Uğur ve öğrenciler katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı’ya, ziyarette robotik takımlarının katıldığı turnuvalar ve başarıları hakkında kısa bilgilendirme yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, ”Başarınızdan dolayı sizleri kutlarım. Yapacağınız her işte ilk önce inanmak gerekir. Sizlerin başarılarınız bizleri mutlu etmekte, sizler bizlerin geleceğimizsiniz. Bu ülkeye yön verecek sizlersiniz. Bir ülkenin gelişmişliği kendi teknolojisini kendisinin yapması, kimseye muhtaç olmamasıdır. Sizler yaptığınız bu projelerle deneyim kazanıp takım ruhunu yaşamanız olmanızdır. Bugün kendi tankımızı, İHA’larımızı, topumuzu yapabiliyorsak sizler gibi proje üreten gençlerin sayesinde olmaktadır” dedi.

Dünyada 80 ülkede yapılan FIRST® LEGO® League (FLL) etkinliğine Türkiye’de 450 takım katılmakta ve bu takımlar 7 bölgede Türkiye finallerine kalabilmek için yarışmaktadırlar.

17/18 Şubat 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılan turnuvada Kayseri Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi öğrencileri En iyi Araştırma ödülünü, Kayseri Bahçeşehir Koleji Ortaokulu öğrencileri turnuva şampiyonluğu ve ulusal turnuvaya katılma biletini kazandı.

10/11 Mart 2018 tarihinde yapılan FIRST® LEGO® League (FLL) ulusal turnuva etkinliğinde Kayseri Bahçeşehir Koleji Ortaokulu öğrencileri strateji ve yenilikçilik ödülünün yanı sıra 6/9 haziran tarihleri arasında Estonyanın Talin şehrinde yapılacak olan Avrupa açık turnuvasında ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

Dünyada yaklaşık 8000 takımın katıldığı ve  9/12 Mart 2018 tarihleri arasında İstanbul Ülker sport arenada yapılan 2018 FIRST® Robotics Competition(FRC) İstanbul Regional etkinliğinde Kayseri Bahçeşehir Koleji Fen Lisesi öğrencileri Entrepreneneurship Award (girişimcilik ödülü) ve Safetypit (pit güvenliği) ödüllerini kazandı.

11/13 Mart 2018 tarihleri arasında yapılan 49. TÜBİTAK Lise öğrencileri araştırma projeleri kayseri bölge yarışmasında matematik dalında bölge 1.liğini kazandı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV