banner87
17 Eylül 2019 Salı

EMLAK VERGİSİNDE KREDİ KARTI KULLANDIK

Başkan ödemeden dolayı mükelleflere teşekkür etti

05 Aralık 2017 Salı 00:15
Bu haber 621 kez okundu
EMLAK VERGİSİNDE KREDİ KARTI KULLANDIK
Haberici -->

Melikgazi Belediyesi, emlak vergisini ödeyen mükelleflere teşekkür ederek, yapılan ödemenin yüzde 48’inin kredi kartı ile, yüzde 22’sinin internet üzerinden ve geri kalan yüzde 30’luk kesiminde nakit olarak ödediğini duyurdu.

Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 1 -30 Kasım tarihleri arasında yatırılması gereken emlak vergisi ikinci taksitlerini yatıran mükelleflere teşekkür etti.

Belediye yatırım ve hizmetlerin temelini vergiler oluşturduğunu belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, özellikle ilçe sınırları içerisinde tarla, arsa ve evleri bulunan mükelleflerin ödemiş olduğu vergilerin yine hizmet olarak kendilerine geri döneceğini kaydetti.

Ödemede kolaylıklar sağlandığını aktaran Başkan Büyükkılıç, kredi kartı ve internet üzerinden vergi ödemeyi 12 yıl önce ilk kez başlatarak yeni bir hizmet anlayışı getirerek hizmet kalitesini artırdıklarını kaydetti.

Emlak vergisinin ödenmesi süresinde mükelleflerin yüzde 13 bilgisayardan, yüzde 87 sinin bizzat belediye gelerek vergilerini ödediğini  ifade eden Başkan, tahsil edilen vergilerin yüzde 48‘inin kredi kartı ile  yüzde 22’sinin internet üzerinden ödenmiş olduğunu geri kalan yüzde 30’sinin ise nakit olarak ödendiğini söyledi.

Büyükkılıç, Emlak vergisini yatırarak vatandaşlık görevini yerine getiren mükelleflere teşekkür ederek, bu vergilerin kendilerine hizmet olarak geri döneceğini sözlerine ekledi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV