banner87
banner151
20 Ocak 2019 Pazar

EN ACI KARANFİL

İYİ Parti İl Başkanı Hüseyin Tekin karanfil bırakıp dua etti

15 Şubat 2018 Perşembe 07:26
Bu haber 823 kez okundu
EN ACI KARANFİL
Haberici -->
 İYİ Parti İl Başkanı Hüseyin Tekin ve kalabalık partili grup Kartal Şehitliğine giderek şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıp dua ettiler. Başkan Tekin ise, en acı karanfili Afrin’de şehit olan ancak henüz naaşına ulaşılamayan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağ’ın hazırlanmış olan mezarının başına bıraktı. Tekin, burada dua etti ve duygulandı.

İYİ Parti Kayseri Teşkilatı, 14 Şubat Sevgililer Gününde ‘Bizim sevgilimiz Mehmet” diyerek Kartal Şehitliğine giderek, şehitlerimizin mezarları başına karanfil bıraktı. İl Başkanı Hüseyin Tekin ile birlikte partililer, bütün şehitlerimizin mezarı başına karanfil bıraktı. Bu sırada, 23 Ocak tarihinde Afrin operasyonunda şehit olan ancak naaşına ulaşılamadığı için defnedilemeyen Piyade Uzman Çavuş Mehmet Muratdağ için açılarak hazırlanan mezarın başına da karanfil bırakıp dua ettiler. Bu sırada Başkan Tekin, duygulandı.

“İYİ Parti mensupları olarak bizim için toprağa düşmüş vatan için toprağa düşmüş değerli Mehmetlerimizi şehitlerimizi ziyaret etmek istedik” diyen İl Başkanı Hüseyin tekin, şunları söyledi; “

“14 Şubat Sevgililer Gününün başka anlamları olabilir. Ama ‘Bizim Sevgilimiz Mehmet’ diyerek onlara şükran ve anma borcumuzu ödemek istedik. İYİ Parti olarak şehitlerimize karşı saygı, vefa ve ilgi eksikliğimiz bitmeyecektir. Arkadaşlarımızla birlikte komando tugayı askerlerimize yapılan hain saldırıyı gerçekleştiren terör örgütü üyelerinin yargılandığı davayı takip ettik. Şehitlerimizin aileleri ve gazilerimize destek verdik. Vatan için şehit olan askerlerimize minnettarız. Kan bağışı yaptık onlar için. Can bağışını her zaman yanlarında olduğumuzu bildirmek istedik. Manevi ruhlarına göndermek istedik. Bu vatan onlara minnettar olduğunu göstermek istedik. Kelimelerimiz boğazımızda düğümleniyor. Aziz milletimiz şehitlerimize minnettardır.”

Başkan Tekin, Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin kaderinde maalesef çok sayıda yabancı emperyalist saldırılara karşı koymak olduğunu anımsatarak, “Mutlu olduğumuzu bir şey var ki; Bu tür saldırılar da vatanımız için seve seve şehit olmak arzumuz ve şehitliği de düğüne gider gibi arzulamamız vardır. Emperyalistlere sesleniyoruz. Biz son ferdimiz ölene kadar dimdik ayaktayız, ayakta kalacağız. Bir olacağız yine şehit olacağız. Vatanımıza her şeye rağmen el uzattırmayacağız” dedi.

Başkan Hüseyin Tekin ve beraberindeki partililer, şehitlikte Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından hep birlikte dua etti.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV