banner87
banner151
19 Ocak 2019 Cumartesi

EN AZ SUÇLU TÜRKİYE

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca açıkladı

09 Şubat 2018 Cuma 06:47
Bu haber 245 kez okundu
EN AZ SUÇLU TÜRKİYE
Haberici -->

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, iklim değişikliğini anlattı. “Küresel aktörlerin resmen ciddi adımlar atması lazım” diyen Prof. Dr. Karaca, “Türkiye bu konuda en az suçlulardan birisi. Nispeten (çevreyi) daha az kirletenler içindeyiz” diye konuştu.

Abdullah Gül Üniversitesi’nde (AGÜ) düzenlenen AGÜ Talks söyleşilerine konuk olan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, iklim değişikliğini anlattı.

AGÜ Gençlik Fabrikası tarafından düzenlenen kültür, sanat, spor, eğitim ve iş dünyasının önde gelen isimlerini öğrencilerle buluşturmayı hedefleyen "AGÜ Talks" söyleşileri devam ediyor.

AGÜ Talks söyleşilerine bu kez İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca konuşmacı olarak katıldı.

Rektör Prof. Dr. Karaca, Sümer Kampüsü Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen söyleşide “Küresel ve Bölgesel İklim Değişikliği Ekseninde Türkiye” konulu sunum yaptı. 

İklim değişikliği ve küresel ısınmanın, dünya ile Türkiye üzerindeki etkilerini anlatan Prof. Dr. Karaca, sıcaklık artışı ve kentleşme konularına da değindi.

Bu konularda uluslararası çalışmalarda Türkiye’nin de yerelde kalmayıp küresel bir aktör olması gerektiğini belirten Prof. Dr. Karaca, “Bu işler artık küresel. Türkiye olarak yerel hareket etmemiz lazım ama yerelde de kalmayıp,  küresel aktörlerle birlikte hareket etmemiz gerek. Küresel aktörlerin resmen ciddi adımlar atması lazım. Türkiye bu konuda en az suçlulardan birisi. Nispeten (çevreyi) daha az kirletenler içindeyiz” diye konuştu.

Söyleşinin sonunda Prof. Dr. Karaca’ya, kendi adına dikilen 3 fidanın, Fidan Bağış Sertifikası verildi.

Karaca’ya sertifikasını Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu verdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV