banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

EN BÜYÜK SORUN ADALET, EKONOMİ VE EĞİTİM

Aşkın Genç, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin en büyük sorunlarının eğitim, dış politika, toplumsal ayrışma, ekonomi, adalet ve demokrasi olduğunu söyledi.

03 Mayıs 2018 Perşembe 14:58
Bu haber 416 kez okundu
EN BÜYÜK SORUN ADALET, EKONOMİ VE EĞİTİM
Haberici -->

CHP Kayseri milletvekili aday adaylığına başvuran Aşkın Genç, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin en büyük sorunlarının eğitim, dış politika, toplumsal ayrışma, ekonomi, adalet ve demokrasi olduğunu söyledi.

Parti il binasında basın toplantısı düzenleyerek milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan işadamı Aşkın Genç, partinin bütün teşkilatlarında görev yaptığını ve bugünde milletvekili aday adayı olarak başvurmanın onurunu, gururunu ve sevincini yaşadığını ifade etti. Toplantıda ülkenin sorunlarını da dile getiren Genç, uygulanan politikalar ve insanlar arasında oluşturulmaya çalışılan ayrımcılık girişimleriyle toplumun adeta karpuz gibi 2’ye ayrıldığını belirterek, şunları söyledi;

“Ülkemiz demokrasisi için çok kritik bir dönem geçiyoruz. Bu nedenle 24 Haziran seçimleri ülkemizin geleceği adına çok büyük önem taşımaktadır. Ülkemiz çok ciddi sorunlarla boğuşmakta ve buna son verme adına yapacağı tercih önem kazanmıştır. O nedenle bir tarafta tek adam rejimi diğer taraftar demokrasi ve özgürlük var. Bu iki tercih arasında halkımız kararını verecektir. Bugün baktığımızda da ülkemizin 5 ana sorunu vardır ve bunu vatandaşlarımız her ortamda dile getirmektedir. Eğitim, demokrasi, adalet, toplumsal barış, dış politika ve en önemlisi insanlarımızı büyük sıkıntıya sokan ekonomik kriz vardır. Bir yandan 2 milyon çocuğumuz okula gitmiyor. Diğer yanda kentimizde nüfusun 4’de biri 223 bin kişi sosyal yardımla geçinmektedir. Oysa bu insanlarımıza iş imkanı sağlandığında kendi geçimlerini hiç kimseye muhtaç olmadan sağlayabilir. Ama yönetenler bu insanlarımızın kendilerine muhtaç olması gibi bir düşünce içindeler. O nedenle insanlarımız çok kritik bir seçim sürecinde, Türkiye’nin geleceğini oylayacaklardır. Çöpten yiyecek toplanyan insanlarımız ve çocuklarımız olduğunu unutmayalım. Refah seviyesini ülkemizin artırması için çalışmamız gerekiyor. Bunun için aday oldum” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV