banner153
30 Kasım 2020 Pazartesi

EN CAZİP 20 MESLEK ARASINDA

Prof. Dr. Ferhan Soyuer, “Fizyoterapistlik, dünyada en cazip 20 meslek arasında. Dünyada ve ülkemizde ilerleyen yıllarda, yaşlı nüfusun artışına paralel olarak verilecek rehabilitasyon hizmetleri daha da önem kazanacak ve fizyoterapistlik mesleği daha aktif rol oynayacaktır” dedi.

07 Eylül 2019 Cumartesi 00:09
Bu haber 430 kez okundu
EN CAZİP 20 MESLEK ARASINDA
Haberici -->
Prof. Dr. Ferhan Soyuer, “Fizyoterapistlik, dünyada en cazip 20 meslek arasında. Dünyada ve ülkemizde ilerleyen yıllarda,  yaşlı nüfusun artışına paralel olarak verilecek rehabilitasyon hizmetleri daha da önem kazanacak ve fizyoterapistlik mesleği daha aktif rol oynayacaktır” dedi. 

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi (NNYÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ferhan Soyuer, 8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak tüm fizyoterapistlerin gününü kutladı.

Fizyoterapistlerin lisans eğitimi almış profesyonel sağlık elemanları olduğunu belirten Prof. Dr. Ferhan Soyuer, “Fizyoterapistler, hastalık durumlarında gelişen fonksiyon bozukluklarında ve sağlıklı kişilerde sağlığın korunması ve geliştirilmesi için mesleğiyle ilgili ölçümler, özel testler ve yaklaşımlarla değerlendirmeler yapıp, kişinin fonksiyonel gereksinimlerini göz önünde bulundurarak, kanıta dayalı, koruyucu ve geliştirici tedavi protokolleri belirler, planlar ve uygular. Fizyoterapistlerin amaçları; hastaların fiziksel, psikolojik, duygusal ve sosyal refahlarını gözeterek, yaşam kalitelerini en üst düzeye çıkarmaktır. Fizyoterapistler  hastaneler, üniversiteler, tıp merkezleri, huzur evleri, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, sağlıklı yaşam merkezleri, spor kulüpleri, milli takımlar,  fabrika ve okullarda görev alabilirler. Fizyoterapistlik, dünyada en cazip 20 meslek arasındadır. Dünyada ve ülkemizde ilerleyen yıllarda,  yaşlı nüfusun artışına paralel olarak verilecek rehabilitasyon hizmetleri daha da önem kazanacak ve fizyoterapistlik mesleği daha aktif rol oynayacaktır” dedi. 

NNYÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümünün, Kayseri’de tek Bölüm olarak 2014 yılından itibaren, “Eğitimde Kalite” bakış açısıyla ülkemizde, fizyoterapistlik mesleğinin gelişimine önemli katkı sağladığını da hatırlatan Prof. Dr. Soyuer, tüm fizyoterapistlerin  8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Gününü kutladı.            

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV