banner87
19 Mart 2019 Salı

EN ÇEVRECİ OSB’YİZ

Tahir Nursaçan, OSB’nin çevre yönetim çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. Nursaçan, “En çevreci OSB’yiz” dedi.

06 Nisan 2018 Cuma 07:36
Bu haber 433 kez okundu
EN ÇEVRECİ OSB’YİZ
Haberici -->

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, OSB’nin çevre yönetim çalışmaları hakkında açıklamada bulundu. Nursaçan, “En çevreci OSB’yiz” dedi.

“Kayseri Organize Sanayi Bölgesi olarak çevreci, daha yeşil, daha temiz ve düzenli, örnek bir bölge olma yolunda çalışmalarımız devam ettirilmektedir” diyen Başkan Nursaçan açıklamasında şu bilgileri verdi;

“3 yıl içerisinde muhtelif 75 bin ağaç ve bitki, 60 bin metrekare yeşil alan ile çevreye olan saygımızı gösterdik. OSB olarak bugüne kadar 170 bin civarında fidan dikimi yapılmıştır. Kavşak peyzaj çalışmalarına program dahilinde devam edilmekte olup, muhtelif süs bitkileri dikimi yapılmaktadır. Çim alanlarımız 260 bin metrekareye ulaşmıştır. Sanayimizden kaynaklanan günlük 40 ton evsel katı atık  (çöp) haftanın 6 günü toplanarak bertaraf edilmektedir.Caddelerin, yaya kaldırımlarının temizliği ve yeşil alanların bakımları düzenli olarak yapılmaktadır.Çevre sağlığı ilaçlamaları kapsamında son teknolojik ilaçlama makineleri ile ilaçlama faaliyetlerine devam edilmektedir.Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 6. cadde üzerinde bulunan park alanına 15 Temmuz Şehitler Parkı,  7. cadde üzerinde bulunan park alanlarına ise şehit Ömer Halis Demir, şehit Kübra Doğanay ve şehit Cennet Yiğit isimleri verilmiştir. 2018 yılında yaklaşık 20 bin metrekare yeşil alan yapılması planlanmaktadır.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV