banner87
18 Temmuz 2019 Perşembe

EN İDDİALI PARTİ BİZİZ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerde yine en iddialı partinin kendi partileri olduğunu belirtti.

03 Eylül 2018 Pazartesi 07:54
Bu haber 379 kez okundu
EN İDDİALI PARTİ BİZİZ
Haberici -->
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yerel seçimlerde yine en iddialı partinin kendi partileri olduğunu belirtti. Özhaseki, genel seçimlerdeki geriye gidişle ilgili olarak da çalışma yapıldığı ve rapor haline getirildiğini söyledi.

AK Partili Mehmet Özhaseki, partisinin Bünyan ilçe teşkilatını ziyaretinde yaptığı konuşmada, yerel seçimlerin yaklaştığını ve AK Parti'nin her seçimde olduğu gibi bu seçimde de hazır olduğunu söyledi. Özhaseki, "Belediye seçimlerinde yine en iddialı parti biziz” dedi.

24 Haziran seçim sonuçları il ilgili d açıklama yapan Özhaski, “Biz 24 Haziran seçimini değerlendirdik. 'Niye biraz geriye gidiş var?' diye kendimize sorduk ve kendi içimizde öz eleştirimizi yaptık. Anketler yaptık, vatandaşı dinledik, bölgelerden gelen milletvekili arkadaşlarımızın hepsini dinledik ve raporlaştırdık" diye konuştu. Pazartesi gününden itibaren de aday tespiti çalışmalarına başlanacağını söyledi. 

24 Haziran seçimleriyle ilgili öz eleştiri yaptıklarını belirten ski bakan Mehmet Özhaseki, "Belediye seçimlerinde yine en iddialı parti biziz. Biz 24 Haziran seçimini değerlendirdik. 'Niye biraz geriye gidiş var?' diye kendimize sorduk ve kendi içimizde öz eleştirimizi yaptık. Anketler yaptık, vatandaşı dinledik, bölgelerden gelen milletvekili arkadaşlarımızın hepsini dinledik ve raporlaştırdık. Dürüstçe vatandaşımıza itiraf ettik. 'Bundan sonra bu hatalar olmayacak' dedik." diye konuştu.

AK Parti'nin yerel yönetimlerde tecrübeli olduğunun altını çizen Özhaseki, "Önümüze bakıyoruz, çalışıyoruz. Şimdi yerel seçimlere en hazırlıklı parti de biziz. Yerel seçimlerde alınan oy çok önemli. Zaten bizim belediyecilik konusunda maharetimiz var. Eskiden ideolojik bir belediyecilik yapılırken, hizmet belediyeciliğini 1994'ten sonra Türkiye'ye biz getirdik. Sosyal belediyeciliği biz getirdik, marka şehirleri biz ortaya çıkardık. Belediyecilik konusunda bizim söyleyecek çok şeyimiz var. Eski belediyelerle yeni yapılan işler zaten kıyaslanmaz bile. Bundan sonra da en hazırlıklı biziz. Şehirlerimize yapılacak olan işleri de biz yaparız zaten. Biz onlardan fersah fersah ilerideyiz." dedi.

"Keşke rakiplerimiz de biraz gayretli olsalar" diyen Özhaseki, şunları kaydetti: "Gördüğünüz gibi CHP 24 Haziran seçimlerini 2 gün önce tartışmaya başladı. Yani 65 gün sonra tartışıyorlar. Üniversiteden bir rapor almışlar, birbirine girmişler. Kavgalı bir ev var orada. Kız verilir mi verilmez mi onu bilemem. Daha onlar yerel seçimlere gelinceye kadar çok zaman geçer. Ama biz her bir ilde vatandaşın ne dediğini, başkanlarımızla ilgili memnuniyeti ya da memnuniyetsizliği, ileriye dönük neler yapılması gerektiğini raporladığımız gibi bir kez daha benim birimimdeki arkadaşlarımız çek ediyor. Birimimizde eski belediye başkanlarımız var. Hepsi tecrübeli."

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Özhaseki, AK Parti Akkışla ilçe teşkilatını da ziyaret etti.

ADAY TESPİTLERİNE BAŞLAYACAĞIZ

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki “Pazartesi gününden itibaren şehirlerimizde aday tespitlerine başlayacağız” diye konuştu. Özhaseki Kayseri İl Sağlık Koordinasyon toplantısı öncesi yaptığı açıklamada, bütün Belediye Başkanlarının el ele gönül gönüle şehri yönetmesi gerektiğini ifade etti. Özhaseki, “Tabi önümüzde yerel seçimler var. Yerel seçimler yıllardır ülkemizde 5 yılda bir yapılıyor. Huzur içerisinde geçiyor buna şükrediyoruz.  Bu Türkiye’de demokrasinin ne kadar oturduğunu vatandaşa ne kadar saygı duyulduğunu bir göstergesidir.  Bundan dolayı da mutluluk duyuyoruz.  Ancak seçimlerden biraz vatandaşta yorulduğu için sık sık şimdiden çok telaffuz da etmek istemiyoruz.  Fakat biz AK Parti olarak hazırlıklı bir partiyiz.  24 Haziran seçimlerinden sonra zaten birkaç gün içerisinde seçimin değerlendirmesini yapıp kendi içerimizde öz eleştiri yapıp çok açık yüreklilikle de dönüp vatandaşımızla bunu paylaştık. Sonra da hızla kongremiz den sonra da yerel seçimlerin hazırlığına başladık. Birçok partide aslında 24 Haziran seçimlerinin sonuçları bile daha iki ay sonra tartışılan biliyor. Yerel seçimler içeresinde doğrusu herhangi bir ümit verici de ortaya bir şey koymuyorlar.  Keşke karşına karşımızdaki rakiplerimiz de çok daha ciddi bir çalışma içerisinde olsalar.  Şehirlere faydalı olacak insanları koysalar.  Biz kendi işimize bakıyoruz yerel yönetimler birimi olarak biz kendi içerimizde öncesi şehir sorumlularını belirledik belge sorumlularını belirledik her ilinde fotoğrafını çekmeye arkadaşlarımız devam ediyordu aylardır. Şimdi biz onları bir kez daha teyit edeceğiz. Arkasından Sayın Cumhurbaşkanımız işaret ettiği bir konu var ki bu her şeyden çok önemli bu konuda da o düsturları bağlı olabilecek ve bizim yüzümüzü hakkedecek adaylarımızı belirlemeye çalışacağız. Türkiye'de birçok şeyi için 50 yüzü açığa çıktı. Güzel hizmetler yapıldı hiç kimse inkar etmiyor zaten. Bunu ama şimdi bir başka kavram da karşı karşıyayız. Doğrusu da bu zaten Bütün belediye başkanları vatandaşla el ele Gönül gönüle bir şehri yönetmesi. Pazartesi gününden itibaren şehirlerimizde aday tespitlerimiz de başlayacağız. Biz bu çalışmalarımızı 1 – 1 buçuk aydır devam ettireceğiz. Ekim ayı sonuna kadar da ciddi raporlar hazırlayıp Parti'nin alacağı ve MYK nın alacağı kararlar doğrultusunda kurulun önüne getiririz ve orada tartışmaya başlarız diye düşünüyorum. Bu arada elbette ki biz kendi teşkilatlarımız dan yetiştirmiş olduğumuz evlatlarımız varsa onların olmasına gayret ederiz. Ama öyle yerler olur ki vatandaşın tercihleri biraz daha farklıdır. Ona da Saygı duyarız. Parti dışından da birçok değerli insanı partimize davet ederek Belediye Başkanı olması için de teklif götürürüz. Bunda hiçbir mahsuru yok. Bu işin aslı esası şehrin dilin iyi tutturmak beklentilerini iyi vermek onlar karşısında da saygılı davranın o beklentiye uygun cevap vermektir hepsi bundan ibaret” dedi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV