banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ENGELLİLERDEN GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ

Birbirinden güzel eserler yaparak boş vakitlerinde üretim yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

22 Mayıs 2018 Salı 09:53
Bu haber 279 kez okundu
ENGELLİLERDEN GÖZ KAMAŞTIRAN SERGİ
Haberici -->

Anadolu Sakatlar Derneği üyeleri ile Kocasinan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde birbirinden güzel eserler yaparak boş vakitlerinde üretim yapabilmenin mutluluğunu yaşıyor.

Dernek üyeleri hocalarıyla birlikte yaptıkları eserleri, dernek binasında görücüye çıkardı. El sanatlarının birbirinden güzel örneklerinin bulunduğu sergide takı, tasarım, rölyef, ahşap boyama gibi sanatsal çalışmalar bulunuyor. 1991 yılından bu yana dernek olarak hizmet verdiklerini kaydeden Dernek Genel Sekreteri Ahmet Özkan; "Anadolu Sakatlar Derneği genel merkezi olarak 1991 yılında Kayseri’de kuruldu. O zamandan bu zamana hizmet vermektedir. Türkiye’de şuanda 5 tane şubemiz var. Sadece merkezde şubelerimiz hariç 3 bini geçkin üyemiz var" dedi.

Amaçlarının engellilerin sadece tüketici değil üretici olduklarını da göstermek, topluma kazandırmak olduğunun altını çizen Özkan; "Sergi el sanatları, takı, tasarım, ahşap boyama gibi bu tür meslek edinme amaçlı Kocasinan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açtık. Engelli üyelerin yapmış olduğu ürünler bunlar. Burada amaç engellilerin boş kalmamaları, bir şeyler üretmeleri. Sadece tüketici değil üretici olmaları, meslek edinmelerini sağlamak, engellilerin de bir şeyler yaptığını göstermek. Engellileri istihdam edip topluma kazandırmayı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan engelli bir üye tarafından yapılan rölyef çalışmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tablosu ortaya çıktı. Genel Sekreter Özkan, eseri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hediye etmek istediklerini de sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV