banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

ENGELLİLERİN DESENLERİ HALIYA DOKUNUYOR

Bünyan belediyesinin projesinde eğitimler sürüyor

16 Haziran 2017 Cuma 03:26
Bu haber 593 kez okundu
 ENGELLİLERİN DESENLERİ HALIYA DOKUNUYOR
Haberici -->

Bünyan Belediyesi’nin öncülüğünde birçok kamu kurumu ve sivil toplum kuruluşunun ortak olduğu proje ile engelliler ve dezavantajlı kadınlara yönelik halı dokuma atölyesinde eğitimler sürüyor. Engellilerin çizdiği desenler ise, halıya dokunuyor.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi kapsamında Engelli ve dezavantajlı kadın kursiyerlerin halı dokuma atölyelerini ziyaret etti.

Bünyan Belediye Başkanı Şinasi Gülcüoğlu, belediye tarafından hazırlanan ve Anadolu Sakatlar Derneği, Erciyes Üniversitesi Mustafa Çıkrıkçıoğlu Meslek Yüksekokulu, Bünyan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bünyan Halk Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürütülen 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi kapsamında Engelli ve dezavantajlı kadın kursiyerlerin atölyelerini ziyaret etti.

Kursiyerlerle tek tek yakından ilgilenen ve sohbet eden Başkan Gülcüoğlu dokunan halılara da yardım etti. Başkan Gülcüoğlu, ”Bildiğiniz üzere 'Mesleki Eğitim Yoluyla Engelsiz Hayata' projesi Belediyemizin ilk Avrupa Birliği Projesi. Burada hayata geçirdiğimiz bu proje ile sizlerin hayatına dokuna bilmenin gururunu yaşıyoruz. Ortaya çıkardığınız dünyaca ünlü Bünyan halısının yanı sıra sizlere bir nebze nefes aldırabilmek, aile bütçelerine küçükte olsa katkıda bulunabilmek ve en önemlisi başardığınızı görmek bizleri attığımız adımın ve hayata geçirdiğimiz bu projenin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor” dedi.

Kursiyerler de verilen fırsat ve proje için Başkan Gülcüoğlu’na teşekkür ederek yeni projeler beklediklerini ifade ettiler.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV