banner203
02 Şubat 2023 Perşembe

ENGİNYURT’TAN TAMER’E: ANLAŞILDI VEKİL EFENDİ AYA ERKEN GİTTİN

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’e yaptığı açıklamalardan dolayı tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’ta tepki göstererek, “Anlaşıldı vekil efendi! Ay’a erken gittin. Yazık yazık” dedi.

23 Şubat 2021 Salı 22:29
Bu haber 729 kez okundu
ENGİNYURT’TAN TAMER’E: ANLAŞILDI VEKİL EFENDİ AYA ERKEN GİTTİN
Haberici -->

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’e yaptığı açıklamalardan dolayı tepkilerin ardı arkası kesilmiyor. Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’ta tepki göstererek, “Anlaşıldı vekil efendi! Ay’a erken gittin. Yazık yazık” dedi.

AK Partili İsmail Tamer’e asgari ücretli ile ilgili sarf ettiği sözlerden dolayı tepkiler arkarak büyüyor. CHP Kayseri İl Başkanı ve İYİ parti Kayseri İl Başkanından sonra birçok siyasetçide tepki göstermeye başladı.

AK Partili Milletvekili İsmail Tamer’in asgari ücretlilere ilişkin, “Cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Arabalarını yılda bir belki de ikinci yılda değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut” sözlerine Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt tepki gösterdi.

Enginyurt, “AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer; ‘Bugün bakıyoruz, eleştiren insanlar cep telefonlarını 6 ayda bir değiştiriyorlar. Arabalarını yılda bir değiştiriyorlar. Artık asgari ücretlimizin evinin önünde arabası mevcut’ demiş. Anlaşıldı vekil efendi! Ay’a erken gittin. Yazık yazık” ifadelerine yer verdi.

AKP'li İsmail Tamer'in açıklamalarına bir tepki de İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman’dan geldi. Atman şu ifadelere yer verdi: “Kayseri AKP Milletvekili İsmail Tamer, ‘Artık Asgari ücretlinin evinin önünde arabası mevcut” dedi. Ben de Arabası olan asgari ücretlilere dikkat edin diyorum. Gözlerini sizin arabalara diktiler. İsmail Tamer bey, halktan ne kadar uzaklaşmışsınız, hatırlatayım size, asgari ücret 2825, 90 krş. 4 kişilik ailenin açlık sınırı 2.652 TL, yoksulluk sınırı 8.638 TL.”

HALKIMIZIN VİCDANINA HAVALE EDİYORUZ

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ise konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “Ülkeyi 19 yıldır yönetenlerin, bugün ülkemizi getirdiği noktayı ibret ve üzüntüyle izliyoruz. Ülkemizin nasıl bir uçuruma sürüklendiğinin, buna karşılık iktidar mensuplarının toplumdan nasıl koptuk yaşadıklarının son göstergesi AKP Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in bir televizyon programında yaptığı konuşmadır. Bu çağda insanların kullandığı telefonları, varsa otomobillerini bir refah seviyesi olarak görmek, göstermek bu millete yapılabilecek en büyük haksızlıktır. Utanmadan, her fırsatta, ‘Bizden önce’ diye başlayan cümlelerle kendilerinden önce bu ülkede insanlar yapraklara sarılarak, mağaralarda yaşıyormuş gibi anlatmaya çalışanların, 19 yılın sonunda geldikleri nokta kuru ekmek, telefon ve otomobili vatandaşa çok gören kibirli yaklaşımdır. Sayın Tamer bilmelidir ki, asgari ücretlinin kapısında otomobil varsa ki çoğunun hala yok, o otomobilinin ederi sizin Sayın Tamer'in bir aylık benzin parası etmez… Kendine hak gördüğünü vatandaşa çok gören bu kibirli anlayışı halkımızın vicdanına havale ediyoruz.”

HABER MERKEZİ

    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
E-GAZETE
ARŞİV