banner167
banner182
16 Haziran 2021 Çarşamba

EPALE TOPLANTISI YAPILDI

Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu (EPALE) Bilgilendirme Toplantısı Kayseri’de yapıldı.

28 Eylül 2018 Cuma 07:00
Bu haber 710 kez okundu
EPALE TOPLANTISI YAPILDI
Haberici -->

Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu (EPALE) Bilgilendirme Toplantısı Kayseri’de yapıldı. 

Programda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanı Murat Aşım, "EPALE projesi birçok özelliği ile yetişkin öğrenim odaklı kurum ve kuruluşları, bakanlıkların politika ile ilgili birimlerini, yetişkin öğrenimi veren dernekleri öğretmen, eğitimci ve eğitim sağlayıcı dernekler ve federasyonları, gazetecileri bir platformda birleştirmek. Böylece bir topluluk oluşturmayı amaçlamaktadır" dedi.

Daire Başkanı Murat Aşım, "EPALE projesi birçok özelliği ile yetişkin öğrenim odaklı kurum ve kuruluşları, bakanlıkların politika ile ilgili birimlerini, yetişkin öğrenimi veren dernekleri öğretmen, eğitimci ve eğitim sağlayıcı dernekler ve federasyonları, gazetecileri bir platformda birleştirerek bir topluluk oluşturmayı amaçlamaktadır. Avrupa’da eğitim veren kurum ve kuruluşları bir platformda buluşturmak ve aralarında iyi örnek uygulamalarının yaygınlaştırılmasını sağlamak isteyen EPALE platformu, 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren ülkemizde de resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından bu proje yürütülmektedir. Projenin ülkemizdeki ilk önemli uygulaması 1 Ocak 2016-31 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılmış ve başarıyla tamamlanmıştır. Projenin bu ikinci dönem uygulaması 1 Ocak 2017’de başlamış ve 31 Aralık 2018’de sona erecektir. İkinci döneminde de EPALE platformunun yaygınlaştırılması ve tanıtılması için bilgilendirme toplantılarımız devam etmektedir. Şuana kadar 2. dönem toplantılarımızdan 19 tanesi tamamlanmıştır. Kayseri’deki bu toplantımız 20. bilgilendirme toplantımızdır. Planlanan 24 bilgilendirme toplantıları EPAL’in Ulusal Destek Servisi’nde bulunan çalışma arkadaşlarımız tarafından gerçekleştirilmeye devam etmektedir" ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci'nin de katıldığı bilgilendirme toplantısı sunum eşliğinde devam etti. EPALE, yetişkin eğitiminde en iyi uygulamaların, haberlerin, politik gelişmelerin, blog gönderiminin, etkinliklerin ve kaynakların bulunmasını ve paylaşılmasını destekler. Aynı zamanda ortak arama özelliğini kullanarak üyelerin profesyonel bağlantı kurabildikleri bir alan sağlar. Toplantıda ayrıca Kayseri'de bulunan eğitimciler ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV