banner87
17 Eylül 2019 Salı

ERCİYES AĞAÇLANDIRILIYOR

Bakan yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi

07 Aralık 2017 Perşembe 07:01
Bu haber 482 kez okundu
 ERCİYES AĞAÇLANDIRILIYOR
Haberici -->

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ülke genelinde yürüttüğü faaliyetlerle orman varlığını artırmaya ve şehirleri yeşile bezemeye devam ediyor.

Bakanlığa bağlı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından gerçekleştirilen ağaçlandırma çalışmaları Kayseri’de aralıksız sürdürülüyor. “Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi Kamu Ağaçlandırma Projesi” kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde Erciyes Dağı’nda meralık alanlar ağaçlandırılıyor.

Meradan ağaçlandırma yapmak üzere tahsis edilen 9 bin 70 dekar arazide ağaçlandırma çalışması yapılırken alana bu yıl içinde 100 bin adet fidan dikimi gerçekleştirildi. Bu yıl ki dikilen fidanlarla birlikte söz konusu mera alanına huş ve sarıçam türünden oluşan toplam 1 milyon 900 bin adet fidan dikimi gerçekleştirilmiş oldu.

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu Bakanlık olarak dağ ağaçlandırmalarına büyük önem verdiklerinin belirterek şunları söyledi:

“Bakanlığımız il, ilçe, belde ve köy demeden büyük bir seferberlik halinde ülkemizi yeşile bezemeye devam ediyoruz. Özellikle Erciyes Dağı’ndaki meralık alanın ağaçlandırmak maksadıyla tahsisini sağladık. Şu ana kadar da 1 milyon 900 bin adet fidan dikimini gerçekleştirdik. Kayserimizin yeşiline yeşil katmaya devam ediyoruz.”

İHA

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV