banner167
banner182
28 Ekim 2021 Perşembe

ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ BAŞLADI

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen “4. Erciyes Mühendislik Zirvesi” başladı.

06 Aralık 2019 Cuma 06:34
Bu haber 395 kez okundu
ERCİYES MÜHENDİSLİK ZİRVESİ BAŞLADI
Haberici -->
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Mühendislik Fakültesi Öğrenci Kulüpleri tarafından düzenlenen “4. Erciyes Mühendislik Zirvesi” başladı.

15 Temmuz Yerleşkesi Konferans Salonu’nda düzenlenen zirveye, Kayseri 2. Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Recai Kılıç ile çok sayıda davetli ve öğrenci katıldı. 

Etkinliğin açılış konuşmasında Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Recep Güneş,  fakülteleri hakkında bilgiler verdi.

Dekan Yardımcısı Güneş, “Mühendislik Fakültesi olarak temel felsefemiz bugünden yarını düşünen, topluma faydalı mühendisleri mezun edebilmektir” dedi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış ise, teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için nitelikli mühendislerin yetişmesinin ülkemiz için önemli olduğunu söyledi.   

Rektör Çalış, “Köklü bir üniversite, araştırma üniversitesi olan üniversitemiz, son yıllarda ülkemizin ulusal, bölgesel ve küresel düzeyde sürdürülebilir kalkınmasına katkıda bulunmak adına ülke politikalarını ve üniversite potansiyelini göz önüne alarak önemli araştırma yatırımları ile adından söz ettirmektedir. Önümüzdeki dönemde de hedefimiz elde ettiğimiz bu başarıyı daha da ileriye taşımaktır. Bu başarımızı koruma noktasında mühendislik fakültesi araştırmacılarımıza ve öğrencilerimize de önemli görevler düşmektedir. Yaşadığımız dönemde teknolojik gelişmeler son derece hızlı yaşanmakta ve bu gelişmenin arkasında kalan toplumlar, ekonomik anlamda rekabet gücünü yitirmektedir. Bu kapsamda tüketen değil üreten bir toplum olmamız için nüfusumuzun yaklaşık yüzde 16’sını oluşturan siz değerli gençlerimiz kritik bir rol üstlenmektedir. Teknolojik gelişmeleri takip edebilmek için, nitelik mühendislerin yetişmesi ülkemiz için son derece önemlidir” diye konuştu. 

Konuşmasında Erciyes Teknopark’ın bu yıl 85 teknoloji araştırma bölgesi arasından 7. sırada yer aldığını hatırlatan Rektör Çalış, “Erciyes Üniversitesi olarak biz de eğitim ve öğretimde çağdaş, bilgi ve teknoloji üreten, ürettiği bilgi ve teknolojiyi daima toplum yararına kullanan, çevreye ve insanlığın temel değerlerine duyarlı, faaliyet alanlarında öncü olmayı benimsemiş bir üniversite olabilmek misyonu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da konuşmasında, Erciyes Mühendislik Zirvesinin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Açılış konuşmalarının ardından, etkinlikte daha sonra panele geçildi.

Emekli Albay Kemal Karababa moderatörlüğündeki “TSK Güçlendirme Vakfı” oturumunda TSK Güçlendirme Vakfı’na bağlı olan şirketlerden Aselsan, Aspilsan, Havelsan, Roketsan, TAI’nin tanıtımı yapıldı.

ERÜ Mühendislik Fakültesi Kulüpler Birliği çatısı altında faaliyet gösteren 14 kulüp paydaşlığında düzenlenen Mühendislik Zirvesi, üç gün boyunca devam edecek.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner184
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV