banner87
26 Mayıs 2019 Pazar

ERCİYES RUSLARI BEKLİYOR

Erciyes Kayak Merkezinde fiyatlar değişmedi

05 Aralık 2017 Salı 00:20
Bu haber 625 kez okundu
ERCİYES RUSLARI BEKLİYOR
Haberici -->

Erciyes Kayak Merkezi için ekim ayından itibaren rezervasyon yaptıran yabancı turistler arasında Ruslar ilk sırada yer alıyor. Avrupa’nın birçok ülkesinden de Erciyes’i şimdiden tercih edenler oldu.

Erciyes Kayak Merkezi’nde yeteri kadar kar yağışı ve karlama ünitelerinin de suni kar oluşturmasıyla birlikte kayak sezonu açıldı. Kayak sezonunun erken açılması tesis sahiplerini sevindirirken, ekim ayından itibaren rezervasyon yaptıran turistlerde gelmeye başladı. Şuana kadar en çok rezervasyonu ise Rus turistler yaptırdı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, bu yıl sezonu erken açan Erciyes’e çıkarak kayak severlerle konuştu. Erciyes kapsamında kayak sezonunu açan bir başka kayak merkezinin bulunmadığını ifade eden Başkan Çelik, tüm kayak severleri Erciyes’e davet etti. Erciyes, 30 Kasım itibarıyla kayak sezonunu açarak kayak severlere hizmet vermeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de kayak sezonunun açıldığı ilk hafta sonu Erciyes’teydi.

Erciyes’teki pistleri ve tesisleri gezen Başkan Mustafa Çelik, bu eşsiz güzellikten yararlanmak için Erciyes’e çıkan kayak severlerle sohbet etti. Fransa’dan gelen turistlerle de konuşan Başkan Çelik, Erciyes’le ilgili görüşlerini aldı. Fransız turist Avrupa’da bu yükseklikte kayak merkezini bulmanın mümkün olmadığını belirterek Erciyes’teki atmosferi çok beğendiğini söyledi. Erciyes’te yerli ve yabancı kayak severlerle görüşen Başkan Çelik, yaptığı açıklamada tüm kayak severleri Erciyes’e davet etti.

ERCİYES TURİSTLER İÇİN DAHA CAZİP

Erciyes A.Ş. Genel Müdürü Murat Cahit Cıngı, turizm acentelerinin ekim ayından itibaren kayak ve dağ sporları için erken rezervasyonlar yapmaya başladığını belirterek, “Erciyes Kayak Merkezi içinde şuana kadar ciddi anlamda rezervasyon yapıldığını öğrendik. Özellikle Rus Turistlerin rezervasyon yaptırdıklarını ve gün geçtikçe de sayılarının arttığını biliyoruz. Erciyes, yerli ve yabancı turistler için çok cazip. Çünkü dağ otelleri geneli itibarıyla çok pahalı oluyor. Ama Kayseri’de kent merkez ile kayak merkezinin arası 20 dakika sürüyor. Bu nedenle turistler kent merkezindeki marka yada butik otelleri daha çok tercih ediyor. Günlük kayak merkezine gelerek, gün boyunca kayak yapıyor. Akşam saatlerinde de kent merkezinde alışverişini yapıyor, tarihi mekanları geziyorlar” dedi.

ERCİYES DÜNYANIN GÖZDESİ OLDU

Erciyes Kış Turizm Merkezi sadece şehrin değil dünyanın gözde kayak merkezlerinden birisi oldu. 2 bin 88 metre ile 3 bin 400 metre arasında, farklı zorluk derecelerinde 102 kilometre uzunluğunda 34 adet kayak pist bulunuyor. 18 ayrı telesiyej, telekabin, gondol gibi halk arasında ‘teleferik’ olarak bilinen mekanik tesislerin uzunluğu 24 kilometreye ulaştı. Son teknolojiyle donatılmış ve birbiri ile bağlantılı güvenilir mekanik tesislerin saatte 26 bin 750 kişi taşıma kapasitesi var. 154 adet suni kar makinesi 170 hektar alanda ve mevcut pistlerin yüzde 58’lik kısmında kar garantili bir sezon imkanı sunuyor.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV