banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

ERCİYES’TE SICAK SU ARANACAK

Çalışmalar start alıyor

21 Haziran 2017 Çarşamba 03:34
Bu haber 1159 kez okundu
ERCİYES’TE SICAK SU ARANACAK
Haberici -->

Erciyes’te kış turizmi ile termal turizmini birleştirecek proje için en önemli adım atıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarıyla dünyanın önemli kış turizm merkezlerinden birisi haline gelen Erciyes, turizmde büyük atılım yapacağı yeni bir özelliğe daha kavuşuyor. Erciyes’i diğer kış turizm merkezlerinden daha avantajlı hale getirecek olan termal turizm için sondaj çalışmalarına başlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, sondajın yapılacağı bölgede çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Büyükşehir Belediyesi, Erciyes’i dünyanın turizm gözdesi hale getirmek için çalışmalarına devam ediyor. Erciyes’e ve dolayısıyla Kayseri’ye önemli bir turizm geliri getirecek olan proje için çalışmalara başlanıyor. Erciyes’te termal turizm için yapılacak sondaj çalışmalarının ihalesi KASKİ tarafından yapıldı. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, ihaleyi alan firmanın şantiye alanında incelemelerde bulundu.

Burada yaptığı açıklamada Erciyes’te çok hayırlı bir işin başlangıcını yapacaklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Çelik, “Sıcak su arama çalışmalarımız 2-3 yıldır devam ediyor. Önce MTA jeolojik ve jeofizik araştırmalar yaptı. Sıcak suyun çıkabileceği yeri tespit etti. Biz de ihalemizi yaptık. Yüklenici firma şantiyesini kurdu. Bayramdan sonra sondaja başlanacak. 2 bin, 2 bin 220 metreler civarında sıcak su bulunabilir raporu verilmişti. Temennimiz sıcak suyun çıkması. O zaman Erciyes önemli bir değere daha kavuşmuş olacak. O zaman hem tesislerin enerji ihtiyacı giderilecek, hem de termal turizm tesisleri ile bu proje şehrimize değer katacak” dedi.

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV