banner87
20 Mart 2019 Çarşamba

ERSOY: EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARI UNUTMADIK

Baki Ersoy, emeklilikte yaşa takılanları MHP olarak unutmadıklarını dile getirerek onlarla ilgili de düzenleme yapacaklarını ifade etti.

09 Haziran 2018 Cumartesi 11:14
Bu haber 555 kez okundu
ERSOY: EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLARI UNUTMADIK
Haberici -->
MHP Kayseri Milletvekili Adalı Baki Ersoy, Organize Sanayi Bölgesinde fabrika gezilerini sürdürerek, işçi buluşmalarında partisinin politikalarını anlatıyor. Baki Ersoy, emeklilikte yaşa takılanları MHP olarak unutmadıklarını dile getirerek onlarla ilgili de düzenleme yapacaklarını ifade etti.

Kentte 24 Haziran seçim çalışmalarını en erken başlatan MHP Milletvekili adayları, halk ziyaretlerini sürdürüyor. MHP’li Milletvekili Adayı Baki Ersoy, ziyaretler kapsamında fabrikalarda işçilerle buluşmalarda önemli açıklamalarda bulunuyor.

Ersoy, partisinin politikalarını tek tek anlatırken, 24 Haziran seçiminin önemine ve Cumhur İttifakının seçimleri neden kazanması gerektiğine dair bilgiler veriyor.

MHP’nin her kesimin sıkıntılarını ve sorunlarını çözeceğini ifade eden Baki Ersoy, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli, şehrimizde düzenlenen istişare toplantısında önemli konulara değindi ve yapılacak olan hizmetleri anlattı. MHP’nin iktidara gelmesiyle birlikte halkımızın birçok sorununu ortadan kaldıracak çalışmalar yapılacak. Genel Başkanımız da bahsetti. Seçim beyannamemizde yer alan söz ve vaatlerimizi TBMM’de çalışarak gerçekleştireceğiz. Teröristler, çocuk istismarcıları hariç olmak üzere af çıkarılması, vatandaşlarımızın kredi ve kredi kartı borçlarından kurtarılması, esnaf ve çiftçilerimizin vergi ve prim yükünün hafifletilmesi, AVM yasalarının yeniden gözden geçirilmesi, esnaf ve sanatkarlarımızın geçmiş hizmetlerine borçlanma hakkı tanınması, staj sürelerinin emeklilik hizmetine sayılması, şoför esnafımıza yıpranma payı temin edilmesi, çiftçilerimizin kullandığı mazot üzerindeki vergilerin kaldırılması gündemimizdedir. Çiftçi girdilerinin vergi yükünün düşürülmesi, gençlerimizin iş buluncaya kadar ailelerinin sağlık sigortasından yararlanması, ön lisans mezunlarına lisans tamamlama imkanı tanınması, üniversiteye giriş sınavlarının kaldırılması önceliklerimiz arasındadır. Emeklilikte yaşa takılan kardeşlerimizin mecburiyetinin giderilmesi, kadına şiddet ve çocuk istismarının önlenmesi, kadına ve çocuğa karşı suçlarda cezaların artırılması, asgari ücretten vergi alınması, kadro alamayan taşeron işçilerin kadroya alınması, kamu çalışanlarının tüm ek ödemelerinin emekli aylığına yansıtılması, sağlık çalışanlarına yıpranma payı verilmesi, öğretmenlerimizin ek göstergesinin 3600’e çıkarılması, atanamayan öğretmenlerimizin kademeli olarak atanması, maliye ve gelir idaresi çalışanlarımıza kurum içi uzmanlık sınavı açılması, kahraman ve fedakar uzman çavuşlarımızın tümünün kadroya alınması ve mali ve sosyal durumlarının iyileştirilmesi var. Emniyet çalışanlarımızın özlük haklarının düzenlenmesi, engelli ve engelli yakını aylıklarının yükseltilmesi, muharip gazi ve şeref aylığının, şehit anne ve babalarının aldıkları maaşın artırılması, ordu ve polis vazife malullerinin maaşlarının iyileştirilmesi, malul sayılmayan gazilere gazilik unvanı verilmesi için gerekli yasaların çıkarılması konusunda bütün önemli adımlar atacağız. Yeter ki insanlarımız, halkımız bize destek versin” diye konuştu.

Baki Ersoy ve diğer milletvekili adayları gün içerisinde organize sanayi bölgesindeki fabrika ziyaretlerini sürdürerek burada çalışan işçilerle sohbet etti.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV