banner87
21 Mart 2019 Perşembe

ERSOY HACILAR’DA ANILDI

Hacılar Gürdoğanlar Ortaokulu tarafından kutlama programı düzenlendi.

14 Mart 2018 Çarşamba 07:03
Bu haber 387 kez okundu
ERSOY HACILAR’DA ANILDI
Haberici -->

İstiklal Marşı’nın kabulünün 97. Yıldönümü dolayısıyla Hacılar Gürdoğanlar Ortaokulu tarafından kutlama programı düzenlendi.

Hacılar Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi konferans salonunda düzenlenen programa, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yunus Özsarı, daire müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.  

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdür Yardımcısı Mesut Türkmen, “Bu coşkulu marşımızı dilden dile gönülden gönüle nesilden nesile bir bayrak gibi bir miras gibi taşımak bizlerin görevidir. Bu görevi yerine getirirken sadece istiklal marşımızın sözlerini değil içinde barındırdığı bağımsızlık ruhunu, hürriyet ruhunu da Türk milletinin gelecek evlatlarına aktarmalıyız" dedi.

Daha sonra konuşan Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici ise, milli mücadelenin ve milli iradenin hiçbir kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü ve kararlı olduğunun sesi olan İstiklal Marşı’ndaki ruh ve enerjiyle bugün Türk Milletinin her gün seferberliğe çağrılacak, her vakit bir istiklal harbi verecek kadar heyecanını muhafaza ettiğini söyledi.

Başkan Ekici konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Bunun en son örneğini, Çanakkale Savaşında ve 15 Temmuz günü gösterdik. Bunun en son örneğini,  bugün Afrin’de gösteriyoruz. Türk Silahlı Kuvvetlerimizin PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerine karşı milletimiz adına Afrin’de yürüttüğü bu haklı ve kararlı mücadeleyi sonuna kadar destekliyoruz. Ben buradan Şehit olan kahraman askerlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum.İstiklal Marşımızın Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde milli marş olarak kabulünün 97. yılı nedeniyle milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u sonsuz rahmet, şükran ve minnetle anıyor, “Rabbim bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" diyor, saygılar sunuyorum."

Daha sonra kürsüye gelen ve “Mehmet Akif şöyle diyor, Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın. Bu bir duadır. Kendisini taziple yâd ediyorum. Allah rahmet eylesin diyorum.” diyerek sözlerine başlayan, Hacılar Kaymakamı Haluk Sezen programda yatığı konuşmada, “Birinci dünya savaşında Türkiye’yi bölüp parçalamak isteyen, Sevr antlaşması ile bölüp parçalamak isteyen o güçler bugünde aynı emeller, aynı idealler peşinde koşmaktadır. O gün Atatürkçıkmıştır. Bugünde Cumhurbaşkanımız çıkmıştır” dedi

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV