banner87
23 Temmuz 2019 Salı

ERSOY: KAYSERİ HAK ETTİĞİ YERE GELMELİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, tarımdan sonra sanayinin de sorunlarına el attı.

31 Temmuz 2018 Salı 07:31
Bu haber 337 kez okundu
ERSOY: KAYSERİ HAK ETTİĞİ YERE GELMELİ
Haberici -->
Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, tarımdan sonra sanayinin de sorunlarına el attı. Ersoy, Kayseri’nin 2. teşvik bölgesinde değil en az Gaziantep, Manisa ve Balıkesir gibi illerinde bulunduğu 3. teşvik bölgesinde olması gerektiğini söyledi.

Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan’ı makamında ziyaret eden Ersoy, Kayseri’nin teşviklerden daha çok yararlanması gerektiğini vurguladı. Kayseri’nin 2. teşvik bölgesinde değil, daha iyi yerlerde olması gerektiğini belirtti.

Türkiye'de 42 ilin faydalandığı Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ile ilgili olarak harekete geçen Ersoy Kayseri’nin de bu kapsama alınması için görüşmeler yapmıştı. Son olarak Kayseri OSB Başkanı Nursaçan’ı makamında ziyaret eden Ersoy, sanayicinin sorunlarını dinledi, destek istedi. Ersoy, mevcut teşviklerden sanayicinin daha fazla faydalanması için 5 uzman ile Organize Sanayi Bölgesi’nde bilgilendirme toplantıları yapmayı planladıklarını ifade etti.

OSB Başkanı Nursaçan’da, “Şehrimizin menfaatine uygun olan her işte oluruz. Kayseri sanayisini ileriye götürecek kim varsa yanında oluruz. Kayseri Milletvekilimiz Baki Ersoy’un girişimleri bizleri de oldukça memnun etmiştir” dedi.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy ise, şunları söyledi:

“Ülkemizde 2012 yılından bu yana bölgesel teşvik sistemi uygulanmaktadır. Gelişmişlik düzeylerine göre illerimiz 6 bölgeye ayrılmış durumda. Bu kapsamda Kayseri 2. Bölgede, Gaziantep, Manisa ve Balıkesir gibi iller  3. Bölgede, Afyon, Kütahya ve Hatay gibi iller ise 4. Bölgede yer alıyor. Kayseri 2. Bölgede yer aldığı için 3. Bölgeye göre %30-40 gibi eksik yararlanıyor. Örneğin 2. Bölgede SGK işveren hissesi prim muafiyeti 3 yıl süre ile verilirken, 3. bölgede 5 yıl süre ile veriliyor. Teşvik ve Uygulama Genel Müdürlüğü yeni dönemde Ticaret Bakanlığı’na bağlandı. Yeni düzenlemeler yapılıyor. Kayseri’deki yatırımcının en iyi şekilde desteklerden faydalanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz. Ticaret Bakanlığımızla hem bölgesel teşviklerden daha çok yararlanabilmek hem de özellikle mobilyacılarımıza verilebilecek sektörel bazlı desteklemelerle ilgili çalışmalar yürütüyoruz. Yatırımcılarımızın ülkemizde var olan teşviklerle ilgili bilgilendirilmediğini bu nedenledir ki şehrimize yapılacak bazı yatırımların başka bölgelere gittiğini düşünüyorum. Önümüzdeki günlerde teşvik sistemimiz ile ilgili sektör yatırımcılarımızın, yatırım yapmadan önce yararlanabileceği tüm destekler konulu bir bilgilendirme toplantısı yapmayı planlıyoruz. Amacımız hiçbir yatırımcımızın bilgi eksikliğinden kaynaklı zarara uğramaması ve Kayseri’mizin hak ettiği desteklerden layıkıyla yararlanabilmesi. Bu konuda bütün kurum ve kuruluşlarımızdan yatırımcılarımızın talepleri doğrultusunda ekstra destek talebimiz olacak. Bu sayede şehrin üretimine katkı sunan değerli işadamlarınızın yatırımlarının önünü açacak, hem istihdama hem de ihracatı artırarak ekonomimize katkı sunacağımızı düşünüyorum. Kayseri inşallah hak ettiği yere gelecektir.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV