banner87
banner151
17 Ocak 2019 Perşembe

ERÜ ÖĞRENCİ KONSEYİNDEN ONAY

Deniz, üniversitenin kurulma sürecinde öncelikle öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini söyledi.

12 Mayıs 2018 Cumartesi 07:46
Bu haber 474 kez okundu
ERÜ ÖĞRENCİ KONSEYİNDEN ONAY
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Berat Deniz, rektörlük önünde bir basın açıklaması yaptı. Yeni kurulan üniversiteye karşı olmadıklarını dile getiren Deniz, üniversitenin kurulma sürecinde öncelikle öğrencilerin ihtiyaçlarının giderilmesi gerektiğini söyledi.

Erciyes Üniversitesi’nin bölünerek yeni bir üniversite kurulması hakkında Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi bir basın açıklaması yaptı.

Erciyes Üniversitesi Rektörlük önünde bir araya gelen öğrenciler adına konuşan Erciyes Üniversitesi Öğrenci Konseyi Başkanı Berat Deniz, yaptığı açıklamada, "Bilindiği üzere yeni üniversite kurulması kararı TBMM den geçerek onaylanmıştır. Üniversitemizde de gerçekleşen bölünme işlemi tüm öğrenci arkadaşlarım tarafından itidalli bir şekilde izlenmiş büyüklerimiz, hocalarımız bizler için en iyisini düşünür düşüncesiyle bekleyişimiz bu ana kadar sürmüştür. Lakin bölünme sürecinde birim değiştirme talebi olan hocalarımızı veya değiştiren hocalarımızı duyunca umutlarımızın kırıldığını belirtmek isterim. Basın açıklamamızın sebebi bölünme neticesinde öğrenci arkadaşlarımızın yaşaması olası mağduriyetleri dile getirmek amacı iledir. Bu süreçte öğrenciler İlgili Rektör Yardımcısı tarafından susturulmak istenmiş, tavır alırız şeklinde tehdit vari konuşma yapılmıştır. Yeni Üniversitelerin kurulması Ülkemizin gelişmesi açısından önem taşımaktadır. Öğrenciler olarak yeni Üniversitelerin kurulmasına karşı değiliz. Ayrıca Yüksek Öğretim Kurumunun da konu ile alakalı öğretim elemanı başına düşen öğrenci sayını düşürerek kaliteli bir eğitim amaçlamasını yerinde buluyoruz. Ancak Üniversitelerin kurulması sürecinde öğrenci yerleştirmeleri yapılmadan önce öğrencilerin temel ihtiyaçları olan barınma, yurt imkânları, ulaşım, yemekhane, kütüphane ve benzeri ihtiyaçlarını giderecek tesislerin kurulması gereklidir. Bir başka açıdan da İlgili bölümle alakalı eğitim imkanlarının eksiksiz ve kaliteli olması açısından alt yapı çalışmalarının yapıldıktan sonra tercih kılavuzunda yer alıp öğrenci yerleştirmeleri yapılmasının doğru olacağını düşünüyoruz. Bu düşüncelerle; Üniversitemizin bölünerek yeni kurulan Kayseri Üniversitesine 2017-2018 Eğitim-Öğretim sezonu sonunda devri yapılacak olan Fakülte ve Meslek Yüksekokulları ve bu okullarda öğrenim gören öğrenci arkadaşlarımız için isteklerimiz, -Öncelikle bu arkadaşlarımız Erciyes Üniversitesini tercih etmiş olup öğrenimleri bitene kadar Üniversitemizde başladıkları gibi aynı bina ve imkanlarda öğrenimlerini tamamlamaları; -Üniversitemizin sağlık, spor gibi imkân ve tesislerinden faydalanmaya devam etmeleri, -Üniversitemizin kütüphane, yemekhane gibi tesis ve imkanlarından faydalanmaları, -Üniversitemizden Yeni kurulan Kayseri Üniversitesine geçen bölümlerde gerek öğrenci konseyi üyelerimiz gerekse üniversitemizin çeşitli kulüplerinde faaliyet gösteren arkadaşlarımızın faaliyet ve görevlerine devam etmelerini talep ediyoruz. İlgililerden konu ile ilgili hassasiyet ve açıklama beklediğimizi belirtiriz" dedi.

Bölünme sürecinde ilgili rektör yardımcısı tarafından öğrencilerin susturulmak istendiğini ileri süren Deniz, hocalarının birim değiştirme talepleri umutlarını kırıldığını söyledi. Erciyes Üniversitesinde okuyan öğrencilerin eğitimlerinin bitene kadar okumalarına müsaade edilmesi gerektiğini belirten Başkan Deniz, öğrencilerin sağlık, spor ve tesislerden faydalanmalarına devam etmeleri gerektiğini dile getirdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV