banner153
14 Temmuz 2020 Salı

ERÜ, THE GENÇ ÜNİVERSİTELER ARASINDA

Saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) 2020 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması açıklandı

27 Haziran 2020 Cumartesi 07:54
Bu haber 423 kez okundu
ERÜ, THE GENÇ ÜNİVERSİTELER ARASINDA
Haberici -->

Saygın üniversite derecelendirme organizasyonlarından birisi olan Times Higher Education (THE) 2020 Genç Üniversiteler Dünya Sıralaması açıklandı. Dünya genelinde 50 yaşından genç olan üniversitelerin değerlendirdiği sıralamada üniversiteler Öğretim, Araştırma, Atıflar, Endüstri Geliri ve Uluslararası Görünürlük olmak üzere 5 ana başlıkta 13 göstergeye göre derecelendirilmiş olup, toplam puan belirlenirken Öğretim, Araştırma ve Atıflar %30, Endüstri Geliri %2.5 ve Uluslararası Görünürlük ise %7.5 oranında ağırlığa sahip bulunmaktadır.

Geçen yıl Türkiye’den 14 üniversitenin yer aldığı Genç Üniversiteler Dünya Sıralamasına bu yıl ülkemizden 23 üniversite girmiştir. Sıralama sonuçlarına göre Erciyes Üniversitesi dünya üniversiteleri arasında 251-300 bandında yer almıştır. Diğer taraftan Erciyes Üniversitesi Türkiye üniversiteleri arasında 5. başarı bandında, devlet üniversiteleri arasında ise ilk başarı bandında yer almıştır.

HAKAN MURAT

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV