banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ERÜ’DE AFRİKA TANITILDI

Afrikalı Öğrenciler Birliği tarafından “Afrika Tanıtım Günü” etkinliği düzenlendi.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 09:42
Bu haber 267 kez okundu
ERÜ’DE AFRİKA TANITILDI
Haberici -->

Erciyes Üniversitesi’nde (ERÜ) Uluslararası Öğrenciler Koordinatörlüğü ve Afrikalı Öğrenciler Birliği tarafından “Afrika Tanıtım Günü” etkinliği düzenlendi.

15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan, Çad Büyükelçilik Temsilcisi AtteyibZakarya ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan ERÜ Afrikalı Öğrenciler Birliği Başkanı TimanAhmatDjerou, birliğin çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan ise konuşmasında öğrencilere seslenerek, mezun olduklarında Türkiye-Afrika arasında gönül köprüsü olmalarını istedi.

Prof. Dr. Doğan, “Belki konuştuğumuz diller farklı ama bizim gönül dilimiz bir. Belki renklerimiz farklı ama duygularımız ve inancımız bir. Belki coğrafyamız farklı ama bizim kaderimiz de bir.  Biz ya mazlumuz ya da mazlumun yanındayız. O yüzden de birbirimizi çok iyi tanıyoruz” dedi.

Etkinlikte ilk olarak Prof. Dr. Ahmet Kavas tarafından “Afrika Paneli” verildi. Afrika hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Kavas, “Afrika sıcak kıta soğuk değil. Avrupa gibi, Asya’nın kuzeyi gibi. Hem iklimi sıcak hem de insanları sıcak. Afrika bu yönü ile çok önemli, bir gelecek vaat eden bir kıtadır” diye konuştu.

Etkinlik Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan’ın, Çad Büyükelçilik Temsilcisi Atteyib Zakarya’ya plaket takdiminin ardından, Afrikalı Öğrencilerin geleneksel kıyafetleriyle yaptıkları şiir dinletisi, tiyatro, geleneksel dans gösterisi ve defileyle sona erdi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV