banner87
21 Şubat 2019 Perşembe

ERÜ’DE MEZUNİYET SEVİNCİ

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi.

29 Haziran 2018 Cuma 07:21
Bu haber 288 kez okundu
ERÜ’DE MEZUNİYET SEVİNCİ
Haberici -->
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 2017-2018 Eğitim-Öğretim dönemi mezunlarını verdi. Program kapsamında 7 bölümden toplam 650 öğrenci mezun oldu.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine; Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Anfer Yılmaz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Uzay ile çok sayıda akademisyen ve öğrenci katıldı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şaban Uzay, mezun öğrencilerden hayatları boyunca okumayı ihmal etmemelerini istedi.

Prof. Dr. Uzay, “Sevgili gençler, sürekli mesleğinize ve işinize yatırım yapacaksınız. Bundan da pişman olmazsınız. Mesleğiniz dışında da okumayı ihmal etmeyin. Öğrendiğiniz müddetçe gelişirsiniz. Kendinizi rahat ifade etmeniz için ve özgüveninizin gelişmesi için okumayı ihmal etmeyin. Ancak karınca gibi de depolamayın. Bilgiyi arı gibi bal üretmekte kullanın” dedi.

Rektör Prof. Dr. Muhammet Güven ise konuşmasında, mezun olan öğrencileri tebrik etti.

Rektör Güven, “Bugünün yıldızları öğrencilerimiz. Onlarda 4 yıl boyunca gecelerini gündüzlerine kattılar. Sınav heyecanını hissedip bazen bütünlemeye kaldılar. Ama bugün mezun oluyorlar. Onları tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum. Ancak onlardan beklentilerimiz büyük. Onlar Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin geleceği. Ülkemizin bundan sonraki geleceğini şekillendirecek olan insanlar. Gerek özel sektörde, gerek kamuda, gerek kendi işlerini yaparken bu ülkenin gelişimi ve kalkınması için, büyük Türkiye'nin inşası için, onlara büyük görev düşüyor. Bunu da yapabileceklerine inanıyorum. Bundan sonraki hayatlarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından mezun öğrencilere diplomaları verildi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV