banner87
22 Şubat 2019 Cuma

ESENYURT SAKİNLERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ

Esenyurt Mahallesi Esenyurt Sosyal ve Spor Tesislerinde açık havada gerçekleştirildiğini söyledi.

26 Mayıs 2018 Cumartesi 03:32
Bu haber 395 kez okundu
ESENYURT SAKİNLERİ İFTARDA BİR ARAYA GELDİ
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ramazan ayı içerisinde Melikgazi Belediyesince başlatılan ve amacında beraberlik ve paylaşma gibi değerlerin yer aldığı “mahallemde iftar var” etkinliğinin Esenyurt Mahallesi Esenyurt Sosyal ve Spor Tesislerinde açık havada gerçekleştirildiğini söyledi.

Melikgazi Belediyesi olarak çeşitli vesileler ile mahalle halkını bir araya getirdiklerini hatırlatan Başkan Memduh Büyükkılıç, ramazan ayı olması münasebeti ile bu sosyal çalışmayı “mahallemde iftar var” etkinliği ile sosyal belediye hizmetini yerine getirdiklerini belirtti.

Başkan Büyükkılıç, Esenyurt halkına yaptığı konuşmada konu ile ilgili olarak şunları söyledi;

“Ramazan ayında paylaşmanın ve yardımlaşmanın en güzel örneklerini sergilemek istiyoruz. Sosyal Belediyecilik anlayışımız ile mahallelerde kültürel, sportif, eğitimsel ve geleneksel pilav günleri ve etkinlikler düzenliyoruz. Amaç birlik, beraberlik içinde insanlarda dostluk duygularını geliştirmek ve pekiştirmektir. Çünkü Anadolu’da komşuluk önemlidir. İnancımızda “Komşusu aç iken kendisi tok yatan bizden değildir” hadisi şerifi, komşuluk ilişkilerinin önemini vurgulamaktadır. İşte ramazanın güzelliği burada, pişirilen bir kap çorba komşu ile paylaşılır. Özellikle bu tür mahalle ve toplu iftarlarda vatandaşlar bir araya gelerek sohbet eder, tanışır ve dostluklar kurar.”

Her programda olduğu gibi Esenyurt Halkının iftar etkinliğinde özellikle gençlerin ve çocukların büyük ilgi gösterdiği Başkan Memduh Büyükkılıç, mahalleli sakinleri ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.   

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV