banner167
banner182
20 Haziran 2021 Pazar

ESKİ BAKAN HACILARDA HALKLA BULUŞTU

Vatandaşla sohbet etti

28 Haziran 2017 Çarşamba 08:11
Bu haber 656 kez okundu
 ESKİ BAKAN HACILARDA HALKLA BULUŞTU
Haberici -->

Hacılar ilçesinde gerçekleştirilen bayramlaşma programı önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız’ın katılımla gerçekleştirildi.

15 Temmuz Şehitler Parkı Aile Çay Bahçesinde düzenlenen ve yoğun bir katılımın gerçekleştiği bayramlaşma törenine önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Hacılar Kaymakam Vekili  Erkaya Yırık, İlçe Jandarma Komutanı Muhittin Doğan, Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici, Kayseri Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Tahir Nursaçan, Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi Başkanı Mustafa Alan, İlçe Emniyet Müdür Vekili Metin Karataşlı, AK Parti İlçe Başkanı Hüdai Barut, Belediye Meclis üyeleri, Diyanet İşleri eski Başkan Yardımcısı Necmettin Nursaçan, işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Ak Parti İlçe Başkanı Hüdai Barut’un yaptığı selamlama ve teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelen ve bugün sevinç, neşe ve kardeşlik duygularının dalga dalga yayıldığı Ramazan Bayramı’na da ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşandığına değinen Hacılar Belediye Başkanı Doğan Ekici yaptığı konuşmada, “Bayramlar, kardeşlik, yardımlaşma, kaynaşma duygularının üst seviyeye çıktığı, birlik ve beraberliğimizin pekiştiği müstesna bir zamandır.  Ramazan ayında oruç başta olmak üzere yapılan tüm ibadetlerin, tüm hayırların, iyiliklerin, verilen sadaka ve zekatların kabul olunmasını Cenab-ı Hakk'tan niyaz ediyor, hemşerilerimin Ramazan Bayramı'nı tebrik ediyor, bayramın tüm İslam alemi ve tüm insanlık için sevgi, barış, kardeşlik ve huzura vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Hacılar Kaymakam Vekili Erkaya Yılrık ise, “Ramazan ayı, Kuran-ı Kerimde eyyamu'lmadudat denilen sayılı günler olarak ifade edilmiştir. Bu sayılı günler, her sayılı gün olduğu gibi gelip geçti. İşte manevi iklimin doyasıya yaşandığı sadakanın ve zekâtın ve tüm hayırların azami ölçüde ifa edildiği ay geride kaldı. Ama Müslüman için, inanan insanlar için bu on bir ayın sulatanı gibi, on iki ayda sultan olmalı. Bu ayda yaşamış olduğumuz tüm manevi hasretler bayram ile birlikte sürmeli ve yılın on iki ayına kadar devam etmeli. Tüm manevi hasretleri taşıyan Anadolu’nun tüm yürekli insanlarının buluştuğu Kayseri’de bu inanç ile düşünce ile insanlarımız bu ayda yaşamış olduğu her türlü hayrı ve güzelliği bundan sonrada devam ettirecektir” şeklinde konuştu.

Daha sonra söz alan Ak Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ise,  “Öncelikle bir ay boyunca tutmuş olduğunuz oruçların Cenabı Hak indinde kabul olmasını bir kez daha temenni ediyoruz. Ramazan bayramlarımızın özellikle Hacılar gibi ilçelerimizde büyük bir takip ile beraber, ısrar ile beraber bir gelenek haline gelen bir yapıyı oluşturdular. Ben gerek Belediye Başkanımıza, gerek İlçe Başkanımıza gerekse bu organizasyona katkı koyan bütün büyüklerimize huzurlarınızda bir kez daha teşekkür ediyorum. Türkiye’mizden ümitli olanların inşallah kazanacağı bir Türkiye olmasını cenabı haktan talep ediyorum, her birinizi saygı ile sevgi ile selamlıyorum” şeklinde konuştu.

Bayramlaşma töreni, Hacı Ali Çakıcı tarafından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından Necmettin Nursaçan’ın duası ve protokolün vatandaşlarla bayramlaşması ile son buldu.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV