banner87
banner151
21 Ocak 2019 Pazartesi

ESKİ KIYAFETLER EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR

150 ayrı noktasına yer alan evsel tekstil atıkları toplama kutuları konuldu

05 Mart 2018 Pazartesi 07:15
Bu haber 689 kez okundu
ESKİ KIYAFETLER EKONOMİYE KAZANDIRILIYOR
Haberici -->
Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, şehrin 150 ayrı noktasına yer alan evsel tekstil atıkları toplama kutuları ile atık ve deforme olmuş tekstilleri toplayarak geri dönüşüm tesislerinde hammadde olarak kullanılmasına imkan tanıyacaklarını söyledi.

Melikgazi Belediyesinin geri dönüşüm ile atıkların toplayarak ekonomiye kazandırılması çalışmalarından dolayı büyük takdir topladığını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, “Melikgazi Belediyesince gerçekleştirilen modern belediyecilik takdir toplamaktadır. Atık kâğıtların toplanması ile başlayan kampanyanın bugün 12 ayrı atık toplanması ile hem toplanan atıkların hammadde olarak geri kullanımına dolayısı ile ekonomiye katkı sağlamaktadır. Şehrin 150 ayrı noktasına yerleştirilen kutular ile bundan böyle evsel giyim ve tekstil atıklarını toplayan bunların tekrar iplik, elyaf ve ısı yalıtım gibi ara ürünlerin yapımında kullanılmasını sağlayacağız” dedi.

Tekstil atıklarını çöplüklere gitmeden bu kutularda toplanılmasını sağlayacaklarını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, toplanan tekstil atıklarını geri dönüşüm de küçük paramparça ayrılarak ip, elyaf, ısı yalıtım maddesi, oto lastik dolgu maddesi ve en önemlisi yakıt olarak tekrar kullanımına imkan tanınacağına kaydetti.

Başkan Memduh Büyükkılıç, bu çalışma ile hem çevre ve doğa kirliliğinin önleneceği, geri dönüşüm ile hammadde üretimi yapılacağını sonuçta ekonomiye katı sağlanacağını sözlerine ekledi.

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV