banner87
26 Mart 2019 Salı

ESNAF’TAN BAŞKANI TEŞEKKÜR

Ahmet Övüç, beraberindeki Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu ile birlikte Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret etti.

01 Nisan 2018 Pazar 08:54
Bu haber 481 kez okundu
ESNAF’TAN BAŞKANI TEŞEKKÜR
Haberici -->
Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Övüç, beraberindeki Develi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Somuncu ile birlikte Develi Belediye Başkanı Mehmet Cabbar’ı makamında ziyaret etti.

Develi’deki esnafı sürekli ziyaret edip dertlerini dinleyerek desteklerini esirgemeyen Başkan Cabbar’a teşekkürlerini ileten Övüç, “Ekonomimizin can damarı olan esnaf kardeşlerimizin dertleriyle dertlenmek ülkemizin kalkınmasında önemli bir sorumluluktur. Bu özverisinden dolayı Başkan Cabbar’a şahsım ve esnaf kardeşlerim adına teşekkür ederim” dedi.

Başkan Cabbar’da Kayseri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Ahmet Övüç ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini ileterek, Develideki esnafın sorunlarını gidermek için istişareli hareket etmenin önemini belirtti.

DEVELİ’DE METRUK EVLER YIKILIYOR

Develi Belediyesi, bahar aylarıyla birlikte mahallelerdeki çalışmalarına yeniden başladı. Belediye, mahallelerdeki metruk binaları yıkarken, yollarda da çalışmalar yapıyor.

Gömedi Mahallesinde tehlike arz eden metruk evleri belediye tarafından yıkılarak hafriyatlarını temizleyen ekiplerin yanı sıra Epçe Mahallesinde de kış yağışlarından zarar görmüş sokaklarda kumlama ve sıkıştırma çalışmaları tamamlandı. Benzer çalışmalar program dahilinde diğer köylerde de devam edecek.

ŞİİR, KOMPOZİSYON VE RESİM YARIŞMASI

Develi Belediye Başkanlığı tarafından Ağustos ayı içinde yapılacak olan 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali kapsamında İlçemiz genelinde bulunan ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Âşık Seyrani Şiir, Kompozisyon ve Resim yarışması düzenlenecek.
Başkan Mehmet Cabbar, öğrencilere Türkçenin doğru ve etkili kullanılmasını sağlayarak, şiir, kompozisyon ve resim aracılığı ile Âşık Seyrani hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirilmesine fırsat vermek ve milli manevi değerlere sahip çıkma becerisi kazandırmak amacıyla düzenlenecek yarışmanın öğrencilerin eğitimleri için de önemli katkı sağlayacağını belirtti.

Başkan Mehmet Cabbar, “Develimizin ve döneminin halk edebiyatının en büyük değerlerinden olan Aşık Seyranimizi öğrencilerimizin gündemlerine almak, Aşık Seyrani ile hemhal olabilmeleri için ortaokul ve lise seviyesinde Aşık Seyrani ile ilgili şiir, kompozisyon ve resim yarışması düzenlemesi kararı aldık. İnşallah bu vesileyle gençlerimizin sanatsal kabiliyetlerinin farkına varmakla birlikte Seyranimizi de tanıma ve tanıtma gayreti göstermiş olacağız. Öğrencilerimizin bu yarışmaya yoğun bir şekilde katılmalarını istirham ediyor, şimdiden başarılar diliyorum” dedi.

 

YARIŞMA TAKVİMİ:

26 Mart 2018 Pazartesi – Yarışmanın İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce Okullara duyurulması. 18 Mayıs 2018 Cuma – Okul Müdürlüklerinin Öğrencilerin eserlerini Develi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğüne teslimi için son gün.
22 Haziran 2018 Cuma - Develi Belediyesi tarafından oluşturulan komisyon tarafından eserlerin değerlendirilmesi. (Her kategoride ilk üçe giren eserler tespit edilecektir.)
25 Haziran 2018 Pazartesi – Develi Belediyesi tarafından dereceye giren öğrencilerin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yazı ile bildirilmesi.
Ödüller, 02 Ağustos 2018 Perşembe günü 36. Uluslararası Âşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali açılış töreninde takdim edilecektir. 

 

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV