banner167
banner182
12 Haziran 2021 Cumartesi

EVLADİYELİK BULVAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, doğu-batı aksında Kayseri’nin en önemli bulvarı olan Kocasinan Bulvarı’nı sadece şehrin bugününe değil geleceğine de kazandırdıklarını söyledi.

25 Ekim 2018 Perşembe 10:13
Bu haber 661 kez okundu
EVLADİYELİK BULVAR
Haberici -->
Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, doğu-batı aksında Kayseri’nin en önemli bulvarı olan Kocasinan Bulvarı’nı sadece şehrin bugününe değil geleceğine de kazandırdıklarını söyledi.

Kocasinan Bulvarı’nda 4 yıl içinde yaptıkları katlı kavşaklarla 7 kavşağı katlı kavşaklarla geçilir hale getirdiklerini ifade eden Başkan Çelik, sadece katlı kavşaklar için 135 milyon TL’lik yatırım yaptıklarını kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kocasinan Bulvarı’nda trafiğe açılan Tuna ve 30 Ağustos katlı kavşakları ve yan yollarda son kat asfalt çalışmalarının bu hafta tamamlanacağını belirtti. Yeni yapılan yollarda son kat asfalt olarak taş mastik olarak bilinen asfaltı kullandıklarını ifade eden Başkan Çelik, “Bu asfalt kauçuk içerikli bir madde olduğu için kışın donmalara, yazın ise erimelere karşı sıhhatli bir çözüm oluyor. Böylelikle asfaltlarımızın ömrü daha uzun hale geliyor ve evladiyelik yollar ortaya çıkıyor” dedi.

135 MİLYON TL’LİK KATLI KAVŞAK

Kocasinan Bulvarı’nda 4 yıl içinde 135 milyon TL’lik yatırımla 7 kavşağa katlı kavşak yaptıklarını ve şehrin en önemli bulvarını kesintisiz hale getirdiklerini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, “Ekim 2015’te hizmete açtığımız Karayolları Katlı Kavşağı ile Haziran 2016’da açılışlarını yaptığımız Hastane ve İstasyon Caddesi Katlı Kavşağı ve Sanayi Odası Yonca Yapraklı Köprülü Kavşağı yaklaşık 80 milyon TL’ye mal oldu. Bu yıl Mayıs ayında açtığımız Fuzuli Katlı Kavşağı için 15 milyon TL harcadık. Cumhurbaşkanımızı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı toplu açılış töreniyle açılışını yaptığımız Tuna Katlı Kavşağı çevre düzenlemeleriyle 16 milyon 200 bin, 30 Ağustos Katlı Kavşağı ise 24 milyon 150 bin TL’ye mal oldu. Kocasinan Bulvarı’nda yaptığımız sadece katlı kavşakların maliyeti 135 milyon TL’yi geçti. Bu yatırımla geçmişte trafiği sorun haline gelen Kayseri’nin en önemli aksını Argıncık ışıklardan, DSİ Kavşağı’na kadar kesintisiz hale getirerek, şehrin en rahat bulvarlarından birisi haline getirmiş olduk. Böylece Kocasinan Bulvarı’nı şehrin sadece bugününe değil geleceğine de armağan ettik. Hemşehrilerimize hayırlı olmasını ve kazasız belasız kullanılmasını temenni ediyorum” dedi.   

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

banner176
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV