banner153
banner156
26 Mayıs 2020 Salı

FETÖ BORSASI REDDEDİLDİ

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın “FETÖ Borsası”nın araştırılması istemiyle verdiği Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

12 Temmuz 2019 Cuma 16:39
Bu haber 262 kez okundu
FETÖ BORSASI REDDEDİLDİ
Haberici -->
CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın “FETÖ Borsası”nın araştırılması istemiyle verdiği Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.

Önerge üzerinde konuşan CHP’li Çetin Arık, para karşılığında FETÖ sanıklarının aklandığını belirterek, “Zenginlerin suç işleyip yoksulların cezalandırıldığı bu çarpık düzen sizleri rahatsız etmiyor mu? Oğlunu ve eşini 15 Temmuzda şehit veren Nihal Olçok'un ‘250 şehidi kaça sattınız, değdi mi aldığınız, verdiklerinize?’ diye isyan etmesinden hiç rahatsızlık duymuyor musunuz?” dedi.

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’ın FETÖ sanıklarının para karşılığında aklandığı iddialarının araştırılmasıyla ilgili TBMM’ye sunduğu Araştırma Önergesi iktidar partisi ve MHP’nin oylarıyla reddedildi.  TBMM’de Araştırma Önergesi’nin gerekçesini açıklayan Arık, “Birkaç gün sonra üçüncü yılına gireceğimiz kalleş FETÖ ihanetinde ve bu ülkeyi vatan yapan, bu uğurda can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

FETÖ ile mücadele konusunda samimi olmak gerektiğini ifade eden Arık, FETÖ’nün siyasi ayağının araştırılmamasının ciddi bir sorun olduğunu belirterek, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “15 Temmuz'da bu milletin başına bombalar yağdıran bu örgütle mücadele konusunda ne kadar samimiyiz bunu araştırmak istiyorum. Eğer ki milletin temsilcisi olan bu Gazi Meclis, FETÖ'nün siyasi ayağının araştırılması önergesine ‘Hayır araştırmayalım.’ diyorsa ortada ciddi bir sorun var demektir, ortada bir samimiyetsizlik var demektir, ortada ‘Acaba ucu bana da dokunur mu?’ diye bir endişe, bir korku var demektir, 250 şehidimizin hatırasına saygısızlık var demektir. Bu FETÖ'yle mücadele konusunda gerçekten samimiysek bu işi sulandırmamak gerekir. 15 Temmuz'a giden yolun kilometre taşlarını döşeyen, "Bana suikast düzenlenecekti." diye yaygara kopartıp FETÖ'nün devletin kozmik odasına girmesine vesile olan birisini Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kuruluna atayamazsınız.”

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından Türkiye’nin “FETÖ Borsası” terimiyle tanıştığını ifade eden Arık, FETÖ borsasının, zengin FETÖ'cülerin para karşılığında aklanırken fakirin fukaranın cezalandırılması olduğunu söyledi. Bu iddiayı ilk olarak AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın gündeme getirdiğini belirten Arık, “Aynı günlerde Kayseri'de tutuklu iş adamlarının davasının görüldüğü gün Kayseri Adliyesinin önünde kırmızı plakalı bu makam arabası dikkati çekiyor. Sayın milletvekilleri, bu makam arabası tam yarım gün savcıların, hâkimlerin kapısının önünde bekletildi. Bu duruma isyan eden AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk "Ey Kayserili, ne işin var başsavcının odasında? Çek arabanı adliyenin önünden." diye haykırıyordu. Biz adalete gölge düşürmeyin dediğimizde aldığımız cevap ise ‘Kriptocu FETÖ'cüleri söylemiş olamaz mıyım?’ oluyordu. Tabii ki kriptocu FETÖ'cüleri ya da açık FETÖ'cüleri onlarla birlikte olan, onlarla iş tutan, onlarla kumpas kuranlar bilecekti, elbette ki biz bilmeyecektik.”

HABER MERKEZİ

Haberici -->

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
banner41
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
ARŞİV